PEŁNA STRONA Z RAMKAMI                                                                 STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT  
- kliknij w link: http://www.faceci.com.pl/watroba.html                                                                                                 

 

Czy wiesz, że...    5 % miąższu wątroby wystarczy by przeżyć. Wątroba się regeneruje. Pamiętaj, że zdrowa wątroba i jej oczyszczanie to podstawa Twojego zdrowia.

Stłuszczenie, przekrwienie i upośledzenie funkcji wątroby mają swoją przyczynę przede wszystkim w nadmiernym spożyciu oczyszczonych produktów skrobiowych (zwłaszcza białej mąki), cukru rafinowanego, tłuszczów nasyconych i mięsa. To również efekt braku surowych produktów, bogatych w enzymy trawienne i błonnik.

 Groźne są także występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie chorobotwórcze, azotany i azotyny ( w wędlinach), leki farmakologiczne, antybiotyki, pozostałości po lekach weterynaryjnych oraz mykotoksyny.  Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę. Kumulacja toksyn w organizmie obciąża nadmierną pracą wątrobę, która nie jest w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji.

Pamiętam historię zatrucia wątroby u naszej Klubowiczki. Było to 5 lat temu. Pani Dorota była w 6 miesiącu ciąży. Czuła się bardzo dobrze. Pewnego dnia otrzymaliśmy wiadomość, iż znalazła się w szpitalu z powodu zatrucia ciążowego. Każdego dnia były badania i przygotowania do ewentualnej cesarki. Dorota (z zawodu pielęgniarka) poprosiła nas o pomoc w dobraniu naturalnych produktów, wspomagających oczyszczanie z toksyn i regenerację wątroby. W zestawie - jako najważniejszy produkt - znalazł się LIVER AID, podawany 3 x dziennie po 2 kapsułki. To, że Dorota donosiła swoją ciążę do dziewiątego miesiąca, a jej córeczka urodziła się zdrowa - było głównie zasługą Liver Aid. Dzięki tej historii zdobyliśmy kolejne doświadczenie, jak bezpieczny dla dziecka i kobiety w ciąży oraz jak ważny dla zatrutej i wyniszczonej wątroby, jest Liver Aid.


Obecnie znów mamy sezon, kiedy zwiększa się ilość zatruć, a my powracamy do profilaktyki ochronnej sprawdzonym Liver Aid. Dlaczego?kup teraz >>

Związane jest to z wysoką temperaturą i częstszym podróżowaniem. Podczas podróży żywimy się w barach i restauracjach, gdzie nie mamy wpływu na jakość i higienę posiłków. Co może nam grozić w miejscach zbiorowego żywienia?

Najczęściej spotykane są zatrucia bakteriami, ale przez zakażoną żywność mogą przenosić się także inne drobnoustroje, które mogą uszkadzać komórki wątroby. Wakacje to również sezon ogrodowego grillowania. Potrawy z grilla zawierają toksyczne benzopireny. W sobie obniżonej sprawności immunologicznej, zjadanie żywności z benzopirenami jest nierozsądne, szczególnie w przypadku małych dzieci. Neutralizacja benzopirenów w wątrobie przebiega z wykorzystaniem detoksykacji benzenu oraz ważnych enzymów NAD , który odgrywa ważna role w metabolizmie alkoholu. Jeśli do tego dołączymy kufel piwa, enzymy wątroby muszą zająć się neutralizacją zarówno benzenu jak i alkoholu, a często też zawartego w nim sporyszu (bardzo toksycznego dla wątroby), jak również alkoholu propylowego. Proces odtruwania spowalnia się na kilka tygodnia, a opóźnienie to ułatwia rozwój pasożytów i patogenów.

Ciekawostką może być fakt, iż obróbka termiczna w kuchenkach mikrofalowych i zwykłych tosterach również powoduje tworzenie się benzopirenów, szczególnie groźnych dla małych dzieci.

Częstymi gośćmi w wątrobie są salmonella i becteroides fragilis, należące do bakterii, które potrafią żywić się żółcią i obchodzą się bez tlenu. Salmonella pochodzi najczęściej z niesterylnego nabiału (w tym mleko, jaja). Becteroides fragilis  jak przypuszcza dr H.R.Clark, przenosi do organizmu glista ludzka (Ascaris).  Bakterie te znalazły się w wątrobie, która miała powinna je odsączyć z krwi i limfy i zabić za pomocą żółci. Zamiast tego "zjadły" żółć, czego dowodem jest jej brązowe zabarwienie. Zatruta wątroba wydala żółć do jelita i żołądka wraz z populacją bakterii, a te sprzyjają tworzeniu się: nadkwasota, wrzody żołądka i dwunastnicy i refluks

W wielu przypadkach chorób wątroby, zwłaszcza w marskości, potwierdzono obecność mykotoksyn - przede wszystkim aflatoksyny.
To właśnie pleśnie, obecne z pożywieniu, wytwarzają jedne z najbardziej znanych substancji toksycznych, czyli mykotoksyny (szczególnie niebezpiecznych dla małych dzieci i kobiet w ciąży).
Przedostając się do wnętrza organizmu, są sprawcami rosnącej liczby alergii, zwłaszcza astmy. Zaburzając równowagę mikroflory jelit, przedostają się do wątroby, a kiedy ta nie może już neutralizować toksyn, nacierają na cały organizm niszcząc z nim homeostazę - równowagę kwasowo-zasadową. Są podłożem wielu chorób m.in.: układu kostno - stawowego, moczowo - płciowego, chorób neurologicznych, miażdżycy, problemów hormonalnych i nowotworów.

Czy wiesz, że...
... aby pozbyć się wszystkich trucizn z wątroby potrzeba blisko dwóch lat odtruwania i regeneracji?

Ulgę możesz odczuć już po kilku tygodniach kuracji odtruwającej, ale nie zwalnia to z dalszej kuracji detoksykacji wątroby, jelita, żołądka i całego organizmu.

Twoja wątroba potrafi ochronić Cię przed chorobami, pod warunkiem, że będąc zdrowa, sprawnie zneutralizuje wszelkie chemiczne związki. Potrafi się regenerować, jeśli nie przeszkodzą jej w tym toksyny pochodzące z pożywienia i leków chemicznych, a Ty dostarczysz jej wszystkie potrzebne do tego składniki pokarmowe z diety zgodnej z grupą krwi oraz np. w postaci Liver Aid.

Profilaktyka Liver Aid z pewnością zaprocentuje sprawną pracą wątroby, która ochroni Twój organizm przed wtargnięciem toksycznych substancji z pożywienia. Pomoże Ci również w tym stosowanie probiotyków - produktów bogatych a mikroflorę jak liofilizowane bakterie Acidophilus - niezwykle przyjazne naszemu organizmowi.
To pozwoli Ci na utrzymanie zdrowia, energii i młodości, spowolnienie i oddalenie chorób jeszcze na długie lata. Pamiętaj o tym szczególnie na wakacjach, na przyjęciach, bankietach, zjadając grilla, pijąc piwo i podczas wszystkich podróży. Zobacz jak działa najsłabszy nawet alkohol, papierosy oraz skażona żywność i napoje na Twoją wątrobę -  składniki skażenia ( kliknij w nazwę):

- toksyny chemiczne w tym polon>>
- solwenty>>
- metale ciężkie w piwie>>
- mykotoksyny>>  ( ochratoksyna A>>, fumonistyna>>, sporysz>>, zearalenon>>  i inne).

Zgodnie z prawidłami medycyny chińskiej, wątroba również lubi kwaśny smak, zapewne dlatego, że w wyniku kiszenia w potrawie (kiszone ogórki, kapusta, czosnek, buraki) powstaje wiele korzystnych dla organizmu enzymów, posiadających dodatni wpływ na jej działanie.  Kiszone warzywa będą również leczyć wątrobę.

mgr Renata Zarzycka


LIQUID CHLOROPHYLL  - NOWOŚĆ W ODŻYWIANIU
ROCZNIK 10, Nr 1 (37) • CALIVITA® INTERNATIONAL – POLSKA • Styczeń 2007
NUTRITION & HEALTH  (ŻYWIENIE I ZDROWIE
)
CHLOROFILINY A PROCES DETOKSYKACJI
(fragmenty)

Wątroba – jeden z najważniejszych narządów w organizmie, który bierze udział∏ w odtruwaniu czy usuwaniu substancji obcych lub toksyn. Zadaniem glutationu, najbardziej bogatego w grupy sulfhydrylowe w organizmie, jest chelatowanie i detoksykacja metali ciężkich. Wykazano, że rtęć i ołów tworzą kompleksy z glutationem, które są usuwane z organizmu g∏gównie za pomocą żółci, zmniejszając tym samym ilość  dostępnego glutationu.
Metionina jest głównym źródłem siarki w cysteinie. Hepatocyty (komórki wątrobowe) z trudem pobierają cysteinę, natomiast metionina jest pobierana łatwiej i następnie przekształcana do S-adenozylometioniny, homocysteiny, cystationiny i cysteiny. Komórki wątrobowe wykorzystują metioninę do wzrostu i proliferacji.

Uzależnienie wzrostu raka lub guzów od obecności metioniny jest sztucznym warunkiem, spowodowanym przez wcześniejszą niewydolność mechanizmów transsulfuracji i transmetylacji. Zatem, jeśli dostępność metioniny jest obniżona, nie tylko dojdzie do zaburzenia zdolności odtruwających wątrobę, lecz również będzie mniej dostępnego glutationu do tworzenia kompleksów z obcymi substancjami.
Wyniki badań wskazują, że niedobór metioniny sam w sobie może wywołać raka wątroby bez obecności substancji rakotwórczych, jak również może ułatwić metalom ciężkim wywołanie toksycznych skutków.

Prof. Garban Zeno, PhD - Departament Biochemii – Biologii Molekularnej – Żywienia Człowieka
Wydział Technologii Żywienia
Timisoara – Rumunia


P.S.
Dlatego najlepszy naturalny produkt na wątrobę - Liver Aid  - w swoim składzie aż 100mg metioniny
Liver Aid>>

Więcej na temat chlorofilu -  pomocnika w leczeniu chorej wątroby oraz innych pomocnych staników OCEAN21
- http://www.algi.pl/chlorofil.html
- http://www.algi.pl/home.html

Lecznicze algi  - OCEAN21 :
http://www.algi.pl/porpyra2.html
http://www.algi.pl/laminaria.html 
http://www.algi.pl/palmaria.html
http://www.algi.pl/chondrus.html
http://www.algi.pl/alaria.html
http://www.algi.pl/rak.html

Sylimaryna - cenny biooflawonoid dla wątroby. Obok Liver Aid, zawiera go również składniki ParaProteX
 - http://www.gronkowiec.pl/paraprotex_sklad_myrrh.html
http://www.gronkowiec.pl/paraprotex.html

Triple Potency Lecithin niezbędna dla odtłuszczenia wątroby i poprawy jej prawy
 - http://www.faceci.com.pl/lecytyna.html

Główne kanały oczyszczania w organizmie w celu usprawnienia pracy wątroby -
http://www.algi.pl/chlorofil_detoksykacja.html
http://www.gronkowiec.pl/oczyszczanie.html

 

Wirusowe Zapalenie wątroby

1 października 2008 r. - Międzynarodowy Dzień Walki z WZW C
==========================


Wirusowe zapalenie wątroby typu C określa się mianem WZW C lub potocznie żółtaczką C. Choroba wywoływana jest przez wirus zapalenia wątroby typu C (HCV: Hepatis C Virus) odkryty w roku 1989.

Wg Światowej Organizacji Zdrowia na świecie zagrożonych tą chorobą jest około 170 mln ludzi (WHO, 2000). Szacuje się, że wirus ten wykrywany jest jedynie w 15% przypadków. Badania prowadzące do wykrycia obecności wirusa oparte są na stwierdzeniu specyficznych przeciwciał w surowicy krwi (anty - HCV). Natomiast stwierdzenie materiału genetycznego wirusa w surowicy (HCV RNA) wskazuje na aktywne zarażenie oraz możliwość przenoszenia zakażenia i/lub rozwinięcie się przewlekłego schorzenia wątroby.

Zakażenie może nastąpić m. in. podczas:

    * przetaczania zakażonej krwi;
    * bezpośredniego kontaktu uszkodzonej skóry lub śluzówki z zakażoną krwią (używanie tych samych maszynek do golenia, nożyczek do paznokci);
    * zabiegów medycznych lub kosmetycznych, podczas stosowania niewłaściwie wysterylizowanego sprzętu;
    * kontaktów seksualnych tzw. wysokiego ryzyka (często, z wieloma partnerami);
    * używanie tych samych zakażonych przedmiotów higieny osobistej;
    * przeniesienia wirusa z matki na dziecko w okresie okołoporodowym (rzadko).

Wirusowe zapalenie wątroby typu C określane jest mianem cichej choroby, większość osób zarażonych wirusem HCV nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości. Jedynie u jednej trzeciej zakażonych mogą wystąpić: bóle mięśniowo-stawowe, osłabienie, nudności, trudności z koncentracją,depresja, niepokój.

Obecnie nie ma szczepionki która mogłaby uchronić przed zakażeniem wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

W literaturze międzynarodowej wymienia się następujące składniki mineralne, witaminowe oraz składniki roślinne wspomagające prawidłowe funkcjonowanie wątroby:

    * multiwitaminy i składniki mineralne (żelazo, cynk, selen), w celu wyrównania niedoborów w organizmie;
    * kompleks witamin z grupy B, dla wzmocnienia  funkcji wątroby
    * lecytyna, wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby, wzmacnia aktywność sylimaryny
    * aminokwasy zawierające siarkę (metionina, cystyna, cysteina), wspomagają regenerację komórek wątroby
    * kwas liponowy - zwiększa energię komórek wątroby, jest aktywnym przeciwutleniaczem
    * olej lniany, wykazuje działanie przeciwzapalne
    * wyciąg z ostropestu plamistego (sylimaryna), wykorzystywany w medycynie ludowej, wspiera pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego, wspomaga oczyszczanie wątroby i procesy trawienne

Opracowano na podstawie: artykułu A. Ożarowskiego  „Zapalenie
wątroby-aktualny stan wiedzy�, Zdrowa żywność Zdrowy styl życia,
Styczeń/Marzec 2005 oraz M. Cisomak Międzynarodowy Dzień walki z WZW C.

Na wirusowe zapalenie wątroby -  zobacz temat  "wirusy" oraz  VIRAGO>>

STŁUSZCZENIE WĄTROBY

Odchudzanie wątroby.

Jemy, niestety, za dużo i za tłusto. Mamy mało ruchu. Konsekwencją tego mogą być nie tylko nadciśnienie, cukrzyca, ale i stłuszczenie wątroby.

Choroba ta wciąż kojarzy się z nadużywaniem alkoholu. Tymczasem okazuje się, że dotyczy także osób, które nie piją go w ogóle lub umiarkowanie. Są wśród nich również dzieci i nastolatki. Na niealkoholowe stłuszczenie wątroby cierpi już 6 milionów Polaków. Główną przyczyną są nadwaga i otyłość, które dotyczą co czwartego mieszkańca naszego kraju.

Kropelka tłuszczu w komórce

Na czym polega stłuszczenie wątroby?
Na odkładaniu się tłuszczów w jej komórkach, co upośledza ich funkcje. Konsekwencją bywa stan zapalny i włóknienie tego narządu. Marskość (zastępowanie komórek wątroby przez bezużyteczną tkankę łączną) jest rzadkością. Choroba często jest wykrywana przypadkiem, np. podczas USG jamy brzusznej, bo może nie sprawiać żadnych dolegliwości. Tylko niektóre osoby czują ucisk lub ból pod prawym podżebrzem, skarżą się na zmęczenie i osłabienie. Objawów tych jednak z reguły nie wiążą z wątrobą, podobnie jak złego stanu psychicznego, a nawet depresji, które towarzyszą stłuszczeniu. Ale też nie zawsze informują o nim badania, np. próby wątrobowe czy stężenie cholesterolu całkowitego. Dopiero zbyt niski poziom dobrego cholesterolu (HDL) i podwyższony trójglicerydów mogą sugerować, że wątrobie coś dolega.

Z centymetrem w ręku

Kiedy możesz podejrzewać, że cierpisz na stłuszczenie wątroby?
Gdy masz otyłość brzuszną (twój obwód talii wynosi ponad 88 cm). Nadwaga bowiem to najczęstsza przyczyna choroby. Nie jest łatwo z nią walczyć, zwłaszcza gdy uwarunkowana jest genetycznie. Jednak wcale nie jest pewne, że odziedziczyłaś po przodkach skłonność do tycia. Nadprogramowe kilogramy to niejednokrotnie rezultat niewłaściwego sposobu odżywiania i siedzącego trybu życia. Specjaliści twierdzą, że jeśli twoi rodzice byli otyli, prawdopodobieństwo, że tobie będzie trudno utrzymać linię, wynosi aż 75 proc. Przyczyną mogą być jednak nie geny, ale nawyki żywieniowe (dużo i tłusto) i styl życia (bierny wypoczynek), które wyniosłaś z domu. A zatem zjadaj mniej kalorii i ruszaj się więcej, żeby spalić tłuszcz, który może odłożyć się w wątrobie. Zmiany stylu życia i sposobu odżywiania złagodzą także skutki genetycznej skłonności do otyłości i stłuszczenia wątroby.

Wierzchołek góry lodowej

Choroba jest zwykle sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w twoim organizmie. Jeśli zatem zostanie u ciebie wykryte stłuszczenie, zgłoś się do internisty, żeby zalecił odpowiednie badania. Schorzenie to bowiem z reguły świadczy o zaburzeniach w gospodarce tłuszczami lub węglowodanami. A to oznacza, że możesz mieć tzw. choroby metaboliczne, np. nadciśnienie albo cukrzycę typu 2. Niestety, stłuszczenia nie daje się całkowicie wyleczyć, ale można je znacznie zmniejszyć. Podstawą terapii jest niskokaloryczna dieta i ruch. To dwa najlepsze lekarstwa. Już po roku zauważalna jest poprawa stanu wątroby. Ważną rolę w jej leczeniu odgrywają także fosfolipidy. Wspomagają regenerację komórek, usuwają z nich tłuszcz i zapobiegają jego odkładaniu. Fosfolipidy znajdziesz w pożywieniu. Najwięcej zawierają ich żółtka jajek i móżdżek, lecz produkty te są jednocześnie bogate w cholesterol, nie stanowią więc zdrowego źródła fosfolipidów. Lepiej sięgnąć po artykuły spożywcze, które co prawda zawierają mniej tych cennych związków, ale nie są bombą cholesterolową, np. płatki owsiane, kiełki pszenicy i soję. Przy stłuszczeniu pomogą ci również preparaty chroniące wątrobę przed uszkodzeniami (np. z fosfolipidami), a także witaminy C i E, które są silnymi przeciwutleniaczami. Wzmacniają one siły obronne komórek.

Zdaniem specjalisty prof. JANUSZ CIANCIARA, hepatolog, Akademia Medyczna w Warszawie
Inne przyczyny stłuszczenia

Nie zawsze jest ono skutkiem tylko złego odżywiania i braku ruchu. Jego przyczyną może być nadużywanie leków. Polacy nagminnie biorą środki uspokajające i przeciwbólowe. Taka mieszanka jest wyjątkowo szkodliwa dla wątroby. Za jej stłuszczenie mogą być też odpowiedzialne wirusowe zapalenie wątroby typu C i choroby metaboliczne dotyczące przemiany węglowodanów i tłuszczy. Dlatego u osób, u których stwierdzono stłuszczenie, trzeba przeprowadzić badania umożliwiające wczesne wykrycie tych chorób i podjęcie leczenia.

autorka:  Jolanta Dyjecińska, Źródło: Naj nr 17-18/2007

Wątroba a jej stłuszczenie - odtłuszczanie Triple Potency Lecithin>>


HISTORIE OSÓB STOSUJĄCE LIVER AID:

Nowe życie z Liver Aid

Niemal zmartwychwstanie

Droga do zdrowia

To nie fotomontaż

Do dwóch razy to nie sztuka

Mangostan na raka wątroby

ÝÝÝ

Cennik       Zamówienia>>>    Sklep Internetowy>>


Dieta rozłączna  - polecana przez onet.pl


Jest niskokaloryczna, więc schudniesz raz dwa. Jednak twoje posiłki będą dość monotonne. Jeśli chleb, to bez masła, jak ryba, to nie ziemniaki. Koniec z pysznymi ciastkami z kremem i owocami.
Ta dieta została opracowana na początku XX w. przez amerykańskiego lekarza dr. Williama Howarda Heya. Nie wymaga rezygnacji z wielu produktów, ale liczba kalorii nie powinna przekraczać 1200 dziennie. Pozwoli ci to w ciągu dwóch tygodni stracić nawet do pięciu kilogramów.

Na czym polega

W trakcie posiłków nie wolno łączyć produktów węglowodanowych (np. ryżu, chleba) z białkowymi (np. mięsem, jogurtem). Trawienie jest wtedy efektywniejsze, bo poszczególne enzymy, które oddzielnie rozkładają białka, tłuszcze i węglowodany, nie są wydzielane równocześnie. Każdego dnia możesz zjeść trzy główne posiłki oraz dwie przekąski, w postaci np. jabłka czy strąka papryki. Śniadanie jest niestety ubogie – wyłącznie owoce lub soki. Całkowicie eliminujesz z jadłospisu: cukier, sól, kawę, mocną herbatę, napoje gazowane, czekoladę i wszelkie alkohole.

Co do czego

By ułatwić sobie komponowanie posiłków, wszystkie produkty żywnościowe dzielisz na trzy grupy.

Grupa pierwsza to produkty białkowe: mięso, drób, ryby, jaja, fasola, sery o zawartości tłuszczu poniżej 50 proc., mleko, jogurt, majonez. Do tej grupy zalicza się również owoce – ale bez bananów.
Grupa druga to produkty węglowodanowe: pieczywo, makarony, ziemniaki, ryż, kasze, banany.
Grupa trzecia to produkty neutralne: warzywa korzeniowe (np. marchew, buraki), liściaste (np. sałata, kapusta), sery o zawartości tłuszczu powyżej 50 proc., śmietana, twarogi, orzechy, tłuszcze (np. masło, oleje roślinne, oliwa z oliwek, margaryna), wędliny, miód, zioła.
Ponieważ zgodnie z założeniami diety obok siebie nie mogą się znaleźć artykuły z grupy pierwszej i drugiej – masz do wyboru posiłki składające się z produktów z grupy pierwszej i trzeciej (np. ryba plus warzywa) oraz drugiej i trzeciej (np. kasza gryczana z masłem).

Dietetyk dr Barry Sears uważa, że zdrowy organizm sam spala tłuszcz i nie tyje. A zdrowie zapewnia odpowiednia dieta...
 

Dieta na poprawę przemiany materii 7 - 20 kg w ciągu 13 dni
- polecana przez http://www.onet.pl

Została opracowana w szpitalu rządowym w Kopenhadze. Nie jest to dieta odchudzająca, przeciwnie – dieta ta zwiększa przemianę materii i dlatego działa nawet po zakończeniu kuracji. Jeżeli kurację przeprowadza się niewolniczo - zgubisz nadmiar tłuszczu (7-20 kg).
Lunch i obiad można zmieniać nawzajem. Jeżeli będzie to miało miejsce tego samego dnia.
Dieta zmierza do przemiany materii, co prowadzi do tego, że po 13 dniach możesz jeść normalnie bez obaw tycia przez pierwsze 2 lata.
Kurację przeprowadza się przez 13 dni, ani mniej ani więcej. Jeżeli podczas kuracji wypijesz lampkę wina, piwa, zjesz słodycze, przerywasz kurację od razu i w związku z tym ginie efekt. Jeżeli przerwałeś przed upływem 6 dni możesz powtórzyć ją po 3 miesiącach.
Jeżeli przeprowadziło się kurację punkt po punkcie nie można jej absolutnie powtórzyć wcześniej niż po roku. Zaleca się, aby kurację powtórzyć po 2 latach, jeśli to potrzebne. Ze względu na długość kuracji trudno ją zaplanować, dlatego dobrze jest upewnić się, czy w tym czasie nie jesteśmy zaproszeni na obiad, urodziny lub inne przyjęcia. Jeśli jesteś głodny wypij szklankę wody. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Chuda ryba – dorsz, pstrag.

Gruby plaster – 10 dkg

Wędlina – ma być chuda, wędzona, gotowana.

Przyprawy – sól, pieprz.

Kawa – może być rozpuszczalna, z expresu itp.

Zaleca się 2 litry wody dziennie do picia.

1-8 dzień poniedziałek

Śniadanie
1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru.

Lunch
2 jajka na twardo, gotowany szpinak (brokuł), 1 pomidor

Obiad
1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną

2-9 dzień wtorek

Śniadanie
1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru

Lunch
1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną, 1 duży owoc

Obiad
1 plaster szynki, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego

3-10 dzień środa

Śniadanie
1 kubek czarnej kawy,1 kostka cukru, 1 kromka (grzanka)

Lunch
gotowany szpinak, 1 pomidor, 1 świeży owoc

Obiad
2 jajka na twardo, 1 plaster szynki, sałata z olejem i cytryną

4-11 dzień czwartek

Śniadanie
1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru

Lunch
1 jajko na twardo, 1 tarta marchew, małe opakowanie twarożku naturalnego

Obiad
1 mała puszka kompotu owocowego, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego

5-12 dzień piątek

Śniadanie
1 duża tarta marchew z cytryną

Lunch
1 duża ryba z cytryną (może być odrobina sosu do pieczenia)

Obiad
1 duży befsztyk, sałata i brokuł

6-13 dzień sobota

Śniadanie
1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru i jedna grzanka

Lunch
1 kurczak, sałata z olejem i cytryną

Obiad
2 jajka na twardo, 1 duża marchew

7 dzień

Śniadanie
kubek herbaty bez cukru

Lunch
1 kawałek chudego grillowanego mięsa, 1 świeży owoc

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Prezentowane diety można stosować jedynie na własną odpowiedzialność. Serwis faceci.com.pl  ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie konsultacyjny. Dołożono wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie, ale ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu oraz na użytkowniku diety. Administrator faceci.com.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie faceci.com.pl.