...

LIPIEC  2007 - NEWSletter nr 37                                Numery archiwalne SUBskrypcji >>                                    Rozdział: NEWSLETTER

ZDROWIE W ZASIĘGU STÓP


Według medycyny chińskiej większość chorób spowodowana jest brakiem swobodnego przepływu energii w ludzkim organizmie. Pobudzanie odpowiednich punktów na stopach odblokowuje „szlaki” energetyczne i wspomaga proces naturalnego powrotu do zdrowia.

Chińska medycyna głosi, iż warunkiem zdrowia jest równowaga dwóch sił - Yin i Yang. Według tradycji chińskiej medycyny przyczyną powstawania choroby jest zakłócenie równowagi między energią Yin i Yang. W tym przypadku stymulacja odpowiednich punktów ma na celu przywrócenie zdrowia. Niedostateczny lub nierównomierny dopływ energii powoduje chorobę.  W wielu przypadkach niewielkie schorzenie jest przyczyną zaburzenia ogólnie równowagi energetycznej, właśnie z powodu zakłócenia przepływu energii. Wywołane tym inne choroby rozwijają się lawinowo. Zapobieganie takim sytuacjom jest celem postępowania w medycynie chińskiej.

Dawni lekarze chińscy kładli ogromny nacisk na postępowanie profilaktyczne, a mianowicie: na utrzymanie   w stanie pełnej sprawności sił obronnych organizmu. Uważali oni, że przy dobrej i sprawnej obronie organizmu, nawet silny szkodliwy czynnik zewnętrzny nie zagraża zdrowiu, gdyż odbije się jak pocisk od twardego pancerza ochronnego!    

W tym właśnie celu zalecali okresowe, systematyczne stosowanie stymulacji, które uaktywniają czynność obronną ustroju i zabezpieczają przez chorobą. Dziś nazwalibyśmy takie działanie świadomą profilaktyką.

Spis treści:

1/ Refleksologia stóp
2/ Dlaczego Plastry detoksykujące Detox Patch naklejamy na stopy?
3/ Dlaczego plastry Detox Patch oczyszczające są tak skuteczne?
4/ Jakich korzyści dostarcza plaster oczyszczający Detox Patch?
   a/ Toksyny, kumulujące się w naszym organizmie
   b/ Najtrudniejsze do usunięcia toksyny
(np.: arszenik, rtęć, ołów, platyna itp.)
5/ Detox Patch - łatwy, nieinwazyjny i naturalny sposób na detoksykację
6/ Zasady stosowania plastrów oczyszczających
7/ Kolor Plastra Detox Patch a analiza diagnozy
8/ Jak długo trzeba stosować Plastry Detox Patch?
9/ Wybrane składniki zawarte w plastrach oczyszczających

=================================

1/ Refleksologia stóp

"Zasady Refleksologii" dotyczą akupunktury stóp i zostały sformułowane przez doktora Hua Tuo podczas Dynastii Hou Han w Chinach ponad dwa tysiące lat temu. Na podeszwie stopy znajduje się około 60 zakończeń węzłów nerwowych, które w tradycyjnej orientalnej terminologii medycznej, nazywa się rdzeniowymi/centralnymi punktami akupunktury. Stymulacja wybranych nerwów odpowiadających wybranym organom ludzkiego ciała, aktywizuje właściwe narządy i polepsza krążenie krwi. Innymi słowy, jeżeli będziemy stymulować igłą do akupunktury zakończenie nerwowe odpowiadające Twojemu sercu, to Twoje serce zareaguje i zaktywizuje się (zasady akupunktury stóp).

Odkryto , iż podobne efekty jak w terapii akupunkturowej i w akupresurze (leczenie przez ucisk) uzyskuje się stosując okłady w formie plastrów wzbogaconych w składników naturalnych  różnego typu. Przykładowo Turmalin - jeden ze składników Plastrów oczyszczających Detox Patch -  wchodzi w reakcje z płynami ciała poprzez dalekie promieniowanie podczerwone (FIR), emituje jony ujemne, oraz efekty elektryczne. Te efekty są takie, jak przy stosowaniu terapii akupunkturowej. Terapia pobudzania punktów energetycznych ciała usadowionych na stopie nie wyklucza korzystania z innych sposobów leczenia, a wręcz przeciwnie - zalec się rozsądne łączenie wielu terapii, zwiększając w ten sposób skuteczność leczenia. Refleksologia stosowana poprzez plastry oczyszczające jest przyjazna dla innych metod leczenia -  potęguje ich skutki i efekty.

"Zasady Refleksologii" rozprzestrzeniły się na świat zachodni, zostały zaakceptowane i spowodowały pojawienie się i popularność terapii zdrowotnych - akupresury, refleksoterapii - technik masażu stóp. W Polsce i w Europie metody akupunktury spopularyzował Polak profesor Zbigniew Garnuszewski. Przed nastaniem naszej cywilizacji, ludzie chodzili boso po szorstkim podłożu, co pomagało utrzymać i zachować zdrowie. Rozwój cywilizacji przyniósł nam wszystkim lepszy styl życia, ale odizolował nas od bezpośredniego i naturalnego masażu dzięki kontaktowi z podłożem. Dlatego terapia masażu stóp powoli staje się coraz bardziej akceptowaną i popularną metodą zachowania zdrowia.

.

Kiedyś ludzie robili to na co dzień, chodząc boso. Odkąd jednak założyli buty, receptory na stopach nie są już praktycznie stymulowane. Może warto poświęcić im więcej uwagi, zwłaszcza że teraz można to zrobić podczas snu – wystarczy tylko przed pójściem spać przykleić Detox Patch.

 

2/ Dlaczego Plastry Detoksykujące Detox Patch naklejamy na stopy?

 Ludzie są tak skonstruowani, że w stopach, które utrzymują ciało, gromadzą się substancje toksyczne. Można to zaobserwować codziennie na przykładzie przebarwionych wieczorem skarpetek, po nieprzyjemnym zapachu stóp lub po spuchniętych zmęczonych stopach. Nagromadzone toksyny w ciele mogą prowadzić do opuchliny nóg, zmęczenia i nawet „dysharmonii” ciała, na wskutek zaburzonego metabolizmu. Naklejaj więc Plastry na stopy!

By osiągnąć optymalny efekt działania Plastrów Detox Patch, bardzo skuteczne jest naklejanie ich na stopy w miejscu “projekcji” - receptorów danego organu w zależności od objawów chorobowych.

Czasem zdarza się że po pierwszej nocy stosowania Plaster Detox Patch nie jest mokry. Zaleca się powtarzanie naklejania. Bywa, że jest to kwestia odblokowania złogów receptora. Wskazane jest też używanie opaski elastycznej w celu lepszego kontaktu Plastra ze skórą.

  3/ Dlaczego plastry Detox Patch oczyszczające są tak skuteczne?

  

CaliNews Maj 2007

Kiedy zaczynamy być świadomi odpowiedzialności za własne zdrowie, odkrywamy znaczenie dbania o „czystość” organizmu.

 

 Istotne jest, by wspomagać nasz często „zmęczony” system odpornościowy w jego powrocie do naturalnej równowagi i prawidłowego funkcjonowania.

Już od dawna wiadomo, że gromadzone w organizmie toksyny, mają zły wpływ na stan naszego zdrowia, prowadzą do wielu chorób  zwyrodnieniowych, np.: stanów zapalnych  stawów.

Azjatyckie powiedzenie, brzmi:
„Proces starzenia pochodzi ze stóp”

W zachodniej refleksologii (*1) są one nazywane „drugim sercem”, ponieważ znajduje się na nich około 60 punktów akupunkturowych. Górna część stopy (od palców) odnosi się do narządów znajdujących się w „górnej” części organizmu, podbicie odnosi się do narządów znajdujących się w „środkowej” części organizmu, zaś pięta do organów znajdujących się w trzeciej „dolnej” części ciała.
Czy wiesz w które miejsce na stopie przykleić oczyszczający plaster Detox Patch, aby "masował" receptory i oczyszczał chore narządy?


powiększ obrazek>>
 (kliknij na prawą lub lewą stopę na obrazku)

 

Jeszcze do niedawna plastry oczyszczające na stopy były dostępne tylko i wyłącznie w Azji. Każdego miesiąca sprzedaję się ich tam ponad 10 milionów. Dlaczego zasługują na takie zaufanie?

Łącząc tradycyjną mądrość z nowoczesną nauką, twórcy plastrów oczyszczających starannie dobrali unikalne substancje naturalne. W efekcie stworzyli bezpieczne, ale silnie działające i skuteczne plastry oczyszczające, które „pracują” nawet podczas naszego snu.

W przypadku produktów typu „wellness”, jakość składników odgrywa pierwszorzędną rolę. Z tego powodu w plastrze oczyszczającym zawarte są nie tylko niezwykle rzadkie składniki roślinne, ale także południowoamerykańskie grzyby, ocet drzewny, zmielony półszlachetny kamień turmalin.

Niezwykle ważny jest sposób, w jaki składniki plastra oczyszczającego zostały wzajemnie połączone. Podczas prac nad powstaniem tego produktu, wykorzystano wiedzę zielarzy, jak również zaczerpnięto cenne uwagi ze znanej książki „Donguibogam” - orientalnej medycyny naukowej. 

Wiele osób zaskoczonych jest nieprawdopodobnymi właściwościami plastra oczyszczającego w łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz dyskomfortu emocjonalnego wywoływanego stresem i lękiem.

 

 

 

 

 

4/ Jakich korzyści dostarcza plaster oczyszczający Detox Patch?

Jesteśmy pewni, że zauważycie i docenicie Państwo niepowtarzalność plastrów oczyszczających.

Są one już dostępne na rynku europejskim. Charakteryzują się najwyższą jakością składników, jak również samego opakowania. To unikalne połączenie starożytnej mądrości i nowoczesnej technologii. Obecnie miliony osób na całym świecie mogą cieszyć się korzyściami, jakie niesie za sobą stosowanie tego produktu.

Ich popularność możemy zawdzięczać korzyściom, jakie może odnieść nasz organizm, np.: w zwalczaniu zmęczenia, poprawie krążenia i jakości snu, przyspieszeniu metabolizmu, łagodzeniu dolegliwości bólowych, usunięciu toksyn, a także ogólnej poprawie stanu zdrowia i naszego wyglądu.

 

 Plastry pracują, gdy Ty śpisz
i to w naturalny sposób.

 a/ Toksyny, kumulujące się w naszym organizmie, pochodzą z różnych źródeł. Należą do nich m.in.: pestycydy oraz nawozy sztuczne (ich źródłem może być żywność), zanieczyszczone powietrze, którym oddychamy, woda, którą pijemy. Mogą również powstawać w naszym organizmie w wyniku reakcji związanych ze stresem. Wyprodukowano miliony środków chemicznych oraz nawozów, które teraz są wykorzystywane w celach komercyjnych. Po przekroczeniu pewnej dawki nagromadzonych toksyn, nasz organizm będzie reagował osłabieniami, bólami, pojawieniem się różnych chorób.

Jeśli chcemy zachować zdrowie, bardzo ważne jest regularne usuwanie nagromadzonych w organizmie toksyn.

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzać na kilka sposobów, np.: wykorzystując preparaty roślinne, szybkie i skuteczne diety wspomagane suplementami diety, wykorzystując przy tym profesjonalne porady.

b/ Najtrudniejsze do usunięcia toksyny to te, które kumulują się w tkankach, wśród nich metale ciężkie (np.: arszenik, rtęć, ołów, platyna itp.). Można je usunąć za pomocą chelacji lub w inny prostszy sposób, np.: detoksykacja przez stopy.

Plastry oczyszczające działają miejscowo, nie ma obawy, że mogą negatywnie wpływać na pozostałe narządy. Nic bowiem „nie idzie do środka”. Niepotrzebne „śmieci” są usuwane.

Już po pierwszym zastosowaniu plastra to oczyszczanie staje się oczywiste.

Jeśli założysz je w nocy (za pomocą części przylepnych), rano zauważysz, że białe i suche plastry zmieniły się w mokre, ciemno-brązowo-czarne, niejednokrotnie o nieprzyjemnym zapachu.  

5/ DetoX Patch - łatwy, nieinwazyjny i naturalny sposób na detoksykację

Każdy plaster oczyszczający jest starannie zapakowany wraz z łatwą do usunięcia częścią przylepną, tak by można było go przyłożyć bezpośrednio do skóry.

W celu uzyskania maksymalnego efektu oczyszczenia, plastry oczyszczające mogą być stosowane zarówno na zdrowe partie ciała, jak i w miejscu bólu, by usunąć z tych obszarów toksyny.

W zależności od osoby, takie kuracje mogą być stosowane od 2-3 dni do 2-3 tygodni lub dłużej w zależności od stopnia „zanieczyszczenia” organizmu.

Rezultaty są już widoczne zaraz po pierwszym użyciu plastrów.

 Składniki zawarte w plastrach rozgrzewają skórę stóp, powodując rozszerzenie obecnych w nich porów, w efekcie nagromadzone toksyny pod wpływem ciśnienia osmotycznego są „wyciągane” przez skórę z krwi i układu limfatycznego. Można je stosować o każdej porze dnia, lecz bardziej wskazane jest ich wieczorne zastosowanie.

 

Plastry oczyszczające Detox Patch mogą łagodzić dolegliwości bólowe w przebiegu:

□         Stanów zapalnych stawów
□         Fibromyalgii
□         Zapalenia kaletki maziowej
□         Bólów kręgosłupa, krzyża, kolan, nadgarstków i rąk, w karku, włokciu, w ramieniu i w stawie biodrowym, ból głowy lub zębów, uszu, oczu, gardła,

 

Ponadto mogą zmniejszyć dyskomfort, pochodzący ze:

□         Stresu
□         Alergii pyłkowej
□         zaparcia ( zatwardzenia) i hemoroidy
□         Wstrząsu emocjonalnego
□         Niepokoju
□         Bezsenności lub brak snu
□         Niedowaga  i nadwaga (otyłość)
□         choroby zapalne dróg oddechowych
□         choroby wątroby,m trzustki i nerek
□         bezplodność (impotencja i mężczyzn i niepłodnośc u kobiet)
□         zbyt częste oddawanie moczy lub inne problemy z tym związane (skąpomocz lub bezwiedny wypływ moczu)

  

6/ Zasady stosowania plastrów oczyszczających

 - Nie używaj otwartych lub zniszczonych plastrów
- Użyj plastra bezpośrednio po otwarciu opakowania
- Plaster oczyszczający jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego
- Nie wolno go stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, oczy, narządy płciowe
- Należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci

  

7/ Kolor Plastra Detox Patch a analiza diagnozy

Poniżej przedstawione są poszczególne zabarwienia okładów i ich korelacje z dysfunkcjami poszczególnych meridianów oraz objawy im towarzyszące. 

Barwa zielona: Wątroba/ Pęcherzyk żółciowy. Pacjenci, u których obserwowano taki kolor na okładzie skarżyli sie na uderzenia gorąca, podwyższony poziom cholesterolu, stłuszczenie wątroby.

Barwa czerwona w postaci plamek krwi: Serce/ Jelito cienkie. Charakteryzująca pacjentów ze słabszą kondycją psychiczną, niedomogami cyrkulacji krwi, zaburzenia wchłaniania, chroniczne bóle zapalne.

Barwa żółta: Śledziona/ Żołądek. Cecha charakteryzująca ludzi z zaburzeniami cyrkulacji krwi, niedomogami systemy immunologicznego i układu trawiennego.

Barwa białą: Płuca/ Okrężnica. Ten rodzaj barwy występuje rzadziej, charakteryzuje lokalizacje chorobowe w układzie oddechowym.

Barwa czarna: Nerka/ Pęcherz moczowy. Wskazuje na zaburzenia pracy układu moczowego z lokalizacją segmentową lub w całym jego przebiegu.

Jeżeli substancje toksyczne zostały już wyeliminowane, a plastry Detox Patch są suche i czyste, możemy przerwać kurację.

 

8/ Jak długo trzeba stosować Plastry Detox Patch?

 Plastry Detox Patch najlepiej naklejać codziennie przez pięć dni z rzędu a następnie robić dwa dni przerwy. Jeżeli substancje toksyczne zostały już wyeliminowane (poznamy to po tym że Plastry Detox Patch są suche i czyste) należy przerwać kurację. U osób które mają poważne dolegliwości lub przez długi okres czasu brały w przeszłości leki, stopy dość długo mogą wydzielać toksyny i wilgoć. Ponieważ substancje toksyczne odkładają się w naszym organizmie na przestrzeni czasu wskazane będzie powtórzyć kurację w przyszłości.

Plastry oczyszczające Detox Patch to najlepszy sposób, by w naturalny sposób oczyścić organizm z toksyn i zachować zdrowie. Obecnie miliony osób na całym świecie mogą cieszyć się korzyściami zdrowotnymi, jakie niesie za sobą stosowanie tego produktu.

9/ Wybrane składniki zawarte w plastrach oczyszczających, które przyczyniają się do wymiernych korzyści:

Grzyb AGARICUS - południowoamerykańska pieczarka (Agaricus Blazei)
Zawiera najlepsze Beta-Glukany, substancję o silnych właściwościach antyoksydacyjnych regulujących aktywność układu odpornościowego. Pieczarka AGARICUS zawiera wysoki poziom efektywnych elementów polisacharydów, zarówno związki chemiczne/składniki Beta(1-3) D-glikan, jak i Beta(1-6) D-glikan, kwas heteroksyloglikanowy, związki chemiczne rybonukleinowe i proteinowe, lecytyna, itp. Kiedy te składniki są wprowadzane do białych krwinek, zwiększa to działalność przeciwciał, które hamują lub opóźniają rozmnażanie się komórek rakowych. Są szczególnie efektywne w zapobieganiu raka macicy.
Aktywne substancje opisane powyżej takie jak Beta(1-3)D-glikan oraz Beta(1-6) glikanowe związki białka, kwas rybonukleinowy mają także pozytywne właściwości zmniejszające poziom cukru we krwi. Zawarte w AGARICUS nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak lanolina, zawarta w ABM, posiadają właściwości redukujące ciśnienie krwi, cholesterol i miażdżycę. Zawiera witaminę B1 i B2, ale zawiera także duże ilości ergosterolu, który zamienia się w witaminę D2, kiedy jest wystawiony na słońce lub podgrzewany w mechanicznym procesie wysuszania. Witamina D2 pozytywnie zmniejsza niebezpieczeństwo osteoklazji. Badania prowadzone przez ostatnie 25 lat wykazały, że Agaricus Blazei pobudza układ odpornościowy i uruchamia naturalne mechanizmy do zwalczania chorób infekcyjnych i raka.
Grzyb Agaricus Blazei zawiera specjalny polisacharyd zwany betaglikanem (Beta-Glukany). Beta-D-glikan i inne polisacharydy w szczególny sposób aktywują komórki systemu odpornościowego (przeciwciała, interferony, komórki T oraz Komórki Naturalni Zabójcy) w celu zapobiegania mnożenia się, metastazy (przerzutów) oraz nawrotu komórek rakowych. Był używany w leczeniu AIDS. W Japonii zostały przeprowadzone intensywne badania na świnkach morskich, które ujawniły, że ten grzyb zapobiega rozwojowi raka w 99,4% i leczy raka w 90,0%. Większość naukowców twierdzi, że właściwości antyguzowe tych substancji wynikają bezpośrednio ze wzmacniania odporności. Znaczy to, że beta glikany nie mają bezpośrednio właściwości antyguzowych, ale raczej uaktywniają antyguzowe działanie organizmu.  Były Prezydent Ronald Reagan używał tego grzyba do walki z rakiem skóry, co pomogło spopularyzować właściwości wspomagające leczenie grzyba Agaricus Blazei.

TURMALIN - naturalny kamień półszlachetny - minerał odkryty w Brazylii charakteryzujący się dużą zawartością jonów i emitujący dalekie promieniowanie podczerwone (FIR - Far Infrared Research  ).


Galeria - Turmalin>>

W naturalny sposób emituje dalekie promieniowanie podczerwone, stosowany w celu relaksacji i penetracji. Wpływa na poprawę krążenia. Piękny minerał turmalin ma silne działanie absorpcyjne - wchłaniające zauważalne szczególnie przy jego odgrzewaniu lub pocieraniu. Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.
Click to EnlargeClick to EnlargeClick to EnlargeClick to Enlarge
kliknij i powiększ fotografie  

ŻEŃ-SZEŃ SYBERYJSKI - Ułatwia prawidłowy przebieg procesów metabolicznych

ACHYRANTHIS RADIX należy do grupy głównych ziół chińskich. Radix Achyranthis znany jest z wielkiej skuteczności w terapii. Bardzo dobre wyniki lecznicze uzyskuje się nawet w leczeniu wielu poważnych schorzeń. Wiedza na temat Radix Achyranthis i jego zastosowania może być znakomitą pomocą podczas samoleczenia, gdzie zioła chińskie uzupełniają leczenie zachodnie, jak również dla lekarzy medycyny zachodniej. Achyranthis Radix poprawia krążenie krwi. Zawiera go również formuła stosowana przy palpitacjach, niepokoju oraz niestabilnym zachowaniu po porodzie, a także chiński zestaw ziół na oczy.

PLATICODON GRANDIFLORUM - Chroni płuca i gardło

OCET DRZEWNY - SOK Z BAMBUSA jest otrzymywany z żywicznej substancji drzewa Beech, Sakura i Oak. Doskonały jako środek leczniczy na rany i odżywiania organizmu.

SOK Z EUKALIPTUSA -   wysoko oczyszczony składnik zapewniają naturalny i delikatny proces oczyszczania. Eukaliptus jest prawdopodobnie jedną z roślin o najsilniejszym działaniu antyseptycznym, (jak ozon jest ukształtowany przy ekspozycji w powietrzu). Posiada udowodnione działanie dezynfekujące i zabija niezdrową florę oraz mikroby.

PAEONIAE RUBRAE RADIX poprawia krążenie krwi,  korzystnie wpływa na pracę jelit.

CARAGANA SINICA posiada właściwości przeciwzapalne. Stosowana w zapaleniach stawów, neuralgiach ( nerwobólach, korzonki, ischiash, nerwu trójdzielnego itp.), biegunkach.

PIGMENT GRZEWCZY. Ogrzewa części ciała gdzie naklejony jest plaster, stymuluje punkty do akupunktury i polepsza przepływ krwi.

POLISACHARYDY MAGAZYNUJĄCE CIEPŁO.  Posiadają efekty rozgrzewające i nawilżające.

MIKROKAPSUŁKI
 
Działają na zasadzie zbiorników, w których umieszczane są ogrzane substancje. Zachowuje efekty ogrzewające

NIE ZAWIERAJĄ ŻADNYCH SUBSTANCJI POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO 

UWAGI:

1. Kiedy zakładasz Detoksykujące Plastry na podeszwę stopy, musisz się upewnić, że stopa jest czysta a strona ze słowami na opakowaniu przyklejona jest do plastra.

2. Jeśli używasz Plastry Detox Patch po raz pierwszy, możesz też nałożyć 3 sztuki na każdą stopę, a rano, przy zdejmowaniu plastrów, zwróć uwagę, na której części jest najwięcej osadu.

3. Zalecane jest założenie skarpetek na naklejone plastry, aby uchronić Ciebie i/lub Twoją rodzinę od toksyn oraz aby zwiększyć nacisk plastrów na stopę i ich rozgrzanie.

4. Prosimy nie naklejać Plastrów Detox Patch bezpośrednio na oczy, organy płciowe, odbyt lub rany i używać plastrów jedynie zgodnie z przeznaczeniem.

5. Prosimy nie używać Plastrów Detox Patch jeśli saszetka jest otwarta. Sproszkowana substancja o wysokiej kwasowości może być niebezpieczna dla zdrowia przy wdychaniu i bezpośrednim kontakcie z oczami lub nosem.

6. Prosimy nie używać Plastrów w okresie ciąży. Nie mamy jeszcze żadnych danych dotyczących skutków stosowania Plastrów Detox Patch podczas ciąży.

 

 Plastry oczyszczające są zapakowane w pudełeczku w ilości  12 sztuk wkładów i 14 sztuk plastrów ( w tym 2 plastry zapasowe). 

Zadbaj o twoje stopy a one zadbają o ciebie


 *1/ Zasady Refleksologii

"Zasady Refleksologii" dotyczą akupunktury stóp i zostały sformułowane przez doktora Hua Tuo podczas Dynastii Hou Han w Chinach ponad dwa tysiące lat temu. Na podeszwie stopy znajduje się około 60 zakończeń węzłów nerwowych, które w tradycyjnej orientalnej terminologii medycznej, nazywa się rdzeniowymi/centralnymi punktami akupunktury. Stymulacja wybranych nerwów odpowiadających wybranym organom ludzkiego ciała, aktywizuje właściwe narządy i polepsza krążenie krwi. Innymi słowy, jeżeli będziemy stymulować igłą do akupunktury zakończenie nerwowe odpowiadające Twojemu sercu, to Twoje serce zareaguje i zaktywizuje się (zasady akupunktury stóp).
Turmalin - jeden ze składników Plastrów Detox Patch + wchodzi w reakcje z płynami ciała poprzez dalekie promieniowanie podczerwone (FIR - Far Infrared Research  ), emituje jony ujemne, oraz efekty elektryczne. Te efekty są takie, jak przy stosowaniu terapii akupunkturowej.

"Zasady Refleksologii" rozprzestrzeniły się na świat zachodni, zostały zaakceptowane i spowodowały pojawienie się i popularność terapii zdrowotnych - akupresury, refleksoterapii - technik masażu stóp. W Polsce i w Europie metody akupunktury spopularyzował Polak profesor Zbigniew Garnuszewski. Przed nastaniem naszej cywilizacji, ludzie chodzili boso po szorstkim podłożu, co pomagało utrzymać i zachować zdrowie. Rozwój cywilizacji przyniósł nam wszystkim lepszy styl życia, ale odizolował nas od bezpośredniego i naturalnego masażu dzięki kontaktowi z podłożem. Dlatego terapia masażu stóp powoli staje się coraz bardziej akceptowaną i popularną metodą zachowania zdrowia.

Rysunki wyżej przedstawiają strefy projekcyjne poszczególnych narządów Mogą być pomocne w stosowaniu plastrów.  
=================================

Cennik produktów - www.faceci.com.pl/cennik.html

Zasady tańszych zakupów w Klubie CaliVita
- link: www.calivita.zarzyccy.pl

Formularze zamówienia dla nowych osób, oraz dla osób zapisanych w Klubie CaliVita
- link:  http://www.zarzyccy.pl/zamowienia.html

W kolejnym e-NEWS NR 24 ukaże się zapowiadany już wcześniej temat: letnie infekcje – na co należy uważać podczas wypoczynku na wczasach jak również i w domu.


POLITYKA PRYWATNOŚCI
http://www.zarzyccy.pl/polityka_prywatnosci.html


Wszystkie numery archiwalne SUBskrypcji ,,ZDROWIE&ŻYWIENIE''
- link: www.faceci.com.pl/subskrypcja.html


Zobacz też:

 

 

Więcej szczegółów na temat w.w. produktów tu - link: http://www.calivita.zarzyccy.pl/cennik.html

=========================================================

Poprzednie e-NEWS:

Następny numer e-NEWS:

http://www.faceci.com.pl/subskrypcja36.html

http://www.faceci.com.pl/subskrypcja38.html

 

Cennik                    wyślij link             strona do druku     Zapytaj