:. STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT .:  

Protect 4 Life ( miłorząb japoński - ginkgo biloba)

 Preparaty zawierające Ginco Biloba znajdują się w pierwszej dziesiątce wszystkich sprzedawanych suplementów na świecie. Dostępne w CALIVITA są: Protect 4 Life ( 50 mg ekstraktu miłorzębu japońskiego) oraz Gingko XC ( 90 mg ekstraktu miłorzębu japońskiego).

Protect 4 Life, to znakomity zestaw synergizujacych (wzmacniających wzajemnie swoje działanie) antyoksydantów .
1 tabletka zawiera:

Beta karoten                                          3000 jm
Liście miłorzębu japońskiego (Ginko biloba)      50 mg (std. 24% flawonoglikozydów)
Selen (z selenometioniny)                            20 mcg
Witamina C                                                60 mg
Witamina E                                                10 jm 

Protect 4 Life przedstawimy pod kontem jednego ze składników - Miłorzębu japońskiego (Ginko biloba), ponieważ jego działanie jest niezwykłe. Bardzo często lekarze neurolodzy nie znający naszego produktu zapisują swoim pacjentom lek o nazwie Tanakan, który jak się okazuje jest trzykrotnie droższy niż Protect 4 Life i zawiera w składzie 40 mg miłorzębu (Protect 4 Life zawiera 50 mg + dodatkowe składniki - patrz wyżej). Nie tylko cena Tanakanu jest nie do przyjęcia, ale skuteczność naszego produktu jest kilka razy większa.


kup teraz >>

.Sklep Internetowy>>

Ginko biloba występuje w stanie dzikim we wsch. Chinach, uprawiany w całej wsch. Azji, Ameryce Płn., w Nowej Zelandii, w Europie, także w Polsce

Surowiec: liście miłorzębu

Podstawowe substancje czynne: laktony diterpenowe (ginkolidy A, B, C, J i M); laktony seskwiterpenowe (bilobalid A, elemol i eudesmol); monoterpeny (pcymen, jonon); steroidy (betasitosterol, stigmasterol); flawonoidy pochodne kwercetyny, kemferolu i izoramnetyny oraz charakterystyczne biflawonoidy: amnetoflawon, bilbetyna i ginkgetyna; pochodne katechiny, proantocyjanidyny; kwasy tłuszczowe (w liściach i nasionach); lipidy; kwasy alifatyczne i hydroksykwasy (m.in. ginnol) oraz ginol, ginon i kwas ginkgolowy

Miłorząb japoński jest obecnie przedmiotem zainteresowania wielu farmaceutów i lekarzy reprezentujących różne gałęzie medycyny. W jego liściach wykryto obecność licznych, unikatowych substancji czynnych, z których każda działa na organizm w inny sposób. Nic więc dziwnego, że zakres działania leczniczego miłorzębu japońskiego jest tak szeroki. Flawonoidy to największa grupa związków chemicznych, zawartych w liściach. Dzięki swym silnym właściwościom oksydoredukcyjnym - już w małych dawkach przerywają reakcje łańcuchowe zapoczątkowane przez wolne rodniki tlenowe. W efekcie wspomagają mechanizmy obronne organizmu w walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi. Zespół terpenów miłorzębu - szczególnie ginkolid B - skutecznie hamuje działanie czynnika aktywującego płytki (PAF), który bierze udział w takich procesach patologicznych, jak reakcje alergiczne, procesy zapalne czy odrzucenie przeszczepów. Ponadto PAF jest czynnikiem silnie uwalniającym wolne rodniki, bezpośrednio kurczy mięśnie gładkie, zwiększa agregację płytek krwi oraz nasila przepuszczalność naczyń krwionośnych. Na szczęście miłorząb, blokując receptory PAF, skutecznie zapobiega tym niekorzystnym procesom. 

Ginkgo biloba często nazywany jest roślinnym eliksirem młodości, ponieważ pozwala dłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną, zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Jego związki czynne wykazują właściwości chroniące system nerwowy, tzn. spowalniają postępującą degenerację tkanki nerwowej, związaną nieodłącznie z procesem starzenia się organizmu. Taka pomoc natury jest bezcenna zwłaszcza dla tych osób, które skarżą się na szum w uszach, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, osłabienie pamięci czy zmienność nastrojów. Na szczególną uwagę zasługuje jego działanie przeciwobrzękowe zarówno pochodzenia naczyniowego, jak i cytotoksycznego (np. po radioterapii). Wykazano również korzystne właściwości ochronne na trwałość osłonek mielinowych włókien nerwowych. Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że miłorząb japoński reguluje wydzielanie niektórych hormonów, mających zasadniczy wpływ na prawidłowy metabolizm. W efekcie sprawia, że komórki organizmu lepiej wykorzystują tlen i glukozę do przemian metabolicznych. Wyciągi z jego liści cieszą się dużą popularnością także w kosmetyce. Jest to coraz powszechniej stosowany surowiec do pielęgnacji skóry wrażliwej, z tendencją do pękania naczyń włosowatych.

Ciekawostka: Miłorząb japoński jest drzewem tysiącletnim. Po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę jako jedyne drzewo nie tylko przeżyło ten wybuch i promieniowanie, ale nawet nie zrzuciło swoich liści.

Z mojej praktyki lekarskiej...

Żylaki na nogach

Na mojej nodze, w stosunkowo młodym wieku, pojawiły się żylaki. Początkowo oznaczały jedynie problem estetyczny, szpeciły moje nogi, ale obecnie mam coraz większe problemy ze staniem. Pracuję w zawodzie fryzjera, mam 40 lat, więc jeszcze sporo zostało do emerytury. Czy można ten problem zlikwidować, czy już na zawsze on pozostanie?

     VeinCare to bardzo pomocny preparat w przypadku żylaków kończyn dolnych. Należy dwa razy dziennie cienko posmarować i delikatnie wetrzeć krem w bolące miejsce (w przypadku stanu zapalnego również należy nałożyć cienki warstwę, lecz bez wcierania kremu). Stan naczyń krwionośnych wspaniale poprawiają także nienasycone kwasy tłuszczowe - olej rybny Omega-3 oraz bioflawonoidy zawarte w C-Plus lub Protect 4 life, dlatego zalecam ich regularne zażywanie razem z VeinCare.

dr Edith Varga


Miłorząb japoński - Ginkgo biloba

Występowanie: w stanie dzikim we wsch. Chinach, uprawiany w całej wsch. Azji, Ameryce Płn., w Nowej Zelandii, w Europie, także w Polsce

Surowiec: liście miłorzębu

Podstawowe substancje czynne: laktony diterpenowe (ginkolidy A, B, C, J i M); laktony seskwiterpenowe (bilobalid A, elemol i eudesmol); monoterpeny (p�cymen, jonon); steroidy (beta-sitosterol, stigmasterol); flawonoidy pochodne kwercetyny, kemferolu i izoramnetyny oraz charakterystyczne biflawonoidy: amnetoflawon, bilbetyna i ginkgetyna; pochodne katechiny, proantocyjanidyny; kwasy tłuszczowe (w liściach i nasionach); lipidy; kwasy alifatyczne i hydroksykwasy (m.in. ginnol) oraz ginol, ginon i kwas ginkgolowy

Działanie: Miłorząb japoński jest obecnie przedmiotem zainteresowania wielu farmaceutów i lekarzy reprezentujących różne gałęzie medycyny. W jego liściach wykryto obecność licznych, unikatowych substancji czynnych, z których każda działa na organizm w inny sposób. Nic więc dziwnego, że zakres działania leczniczego miłorzębu japońskiego jest tak szeroki. Flawonoidy to największa grupa związków chemicznych, zawartych w liściach. Dzięki swym silnym właściwościom oksydoredukcyjnym - już w małych dawkach przerywają reakcje łańcuchowe zapoczątkowane przez wolne rodniki tlenowe. W efekcie wspomagają mechanizmy obronne organizmu w walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi. Zespół terpenów miłorzębu - szczególnie ginkolid B - skutecznie hamuje działanie czynnika aktywującego płytki (PAF), który bierze udział w takich procesach patologicznych, jak reakcje alergiczne, procesy zapalne czy odrzucenie przeszczepów. Ponadto PAF jest czynnikiem silnie uwalniającym wolne rodniki, bezpośrednio kurczy mięśnie gładkie, zwiększa agregację płytek krwi oraz nasila przepuszczalność naczyń krwionośnych. Na szczęście miłorząb, blokując receptory PAF, skutecznie zapobiega tym niekorzystnym procesom. Ginkgo biloba często nazywany jest roślinnym eliksirem młodości, ponieważ pozwala dłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną, zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Jego związki czynne wykazują właściwości chroniące system nerwowy, tzn. spowalniają postępującą degenerację tkanki nerwowej, związaną nieodłącznie z procesem starzenia się organizmu. Taka pomoc natury jest bezcenna zwłaszcza dla tych osób, które skarżą się na szum w uszach, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, osłabienie pamięci czy zmienność nastrojów. Na szczególną uwagę zasługuje jego działanie przeciwobrzękowe zarówno pochodzenia naczyniowego, jak i cytotoksycznego (np. po radioterapii). Wykazano również korzystne właściwości ochronne na trwałość osłonek mielinowych włókien nerwowych. Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że miłorząb japoński reguluje wydzielanie niektórych hormonów, mających zasadniczy wpływ na prawidłowy metabolizm. W efekcie sprawia, że komórki organizmu lepiej wykorzystują tlen i glukozę do przemian metabolicznych. Wyciągi z jego liści cieszą się dużą popularnością także w kosmetyce. Jest to coraz powszechniej stosowany surowiec do pielęgnacji skóry wrażliwej, z tendencją do pękania naczyń włosowatych.

Przeciwwskazania: Preparaty zawierające miłorząb japoński są dobrze tolerowane, jednak stosowanie zbyt wysokich dawek przez dłuższy okres czasu może wywołać objawy uboczne (stany zapalne skóry, niepokój, bezsenność, biegunkę i wymioty). Osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi lub przyjmujące leki zmniejszające agregację płytek (np. aspirynę) powinny zachować szczególną ostrożność.

Preparaty CF zawierające miłorząb japoński: MegaProtect 4 Life, Protect 4 Life, Senior Formula


Moja walka z kaszlem

 

    Obecnie mam 55 lat; grupę krwi "O". Ataki kaszlu po raz pierwszy pojawiły się, gdy miałam 22 lata i wraz z wiekiem pojawiały się coraz częściej. Testy alergologiczne wykazały uczulenie na wszelkiego rodzaju pyłki oraz roztocza. Doszło uczulenie na różne środki chemiczne. Z różnym skutkiem zaczęłam stosować leki przeciwalergiczne. Szukałam pomocy u zielarzy, bioenergoterapeutów, irydologów, aż w 1995 r. znalazlam informację o terapii biorezonansowej przy pomocy aparatu Bikom. Pomogło mi to funkcjonować parę lat bez leków, jednakże ataki kaszlu znów były coraz częstsze: w nocy, w sklepach, na zebraniach, spotkaniach towarzyskich - nigdzie nie mogłam pójść bez strachu, że będę się dusić i tłumaczyć, dlaczego tak okropnie kaszlę. W 1999 r. spotkałam ludzi, którzy zajmowali się produktami naturalnymi. Dzięki nim zostałam Członkiem Sieci CaliVita International i poznałam jej produkty. W CFNews z 1999 r. przeczytalam artykuł p. Pasierbiewicz, która "wyleczyła" sobie podobny kaszel preparatami: Protect 4 Life i Spiruliną Max. Niestety, u mnie to nie było wystarczające. Znowu zaczęłam chodzić do lekarzy. Stosowałam bardzo drogie wziewne środki, które tylko dodatkowo podrażniały moje gardło, nasilając kaszel. Najbardziej bałam się nocy, bo chwilę po położeniu się do łóżka zaczynałam się dusić i dopiero silny lek przeciwkaszlowy pozwalał mi zasnąć na kilka godzin. Stosowałam kuracje jukką, chrząstką rekina, Culevitem - zawsze była poprawa, ale krótkotrwała. W ubiegłym roku zastosowałam noni w kapsułkach 2 x 2/dobę. Dawka ta nie zlikwidowała kaszlu, ale skutecznie usunęła wieloletni ból reumatyczny uda i kolana. Gdy wiosną 2003 r. pojawił się Polinesian NONI w Polsce, a wraz z nim coraz więcej informacji o jego dobroczynnym działaniu, stwierdziłam, że może to być "ostatnia deska ratunku i od września zaczęłam go stosować. Teraz byłam już bogatsza w doświadczenia i informacje nt. jego stosowania. Najpierw stosowałam przez tydzień 4 x 30 ml/dobę - i już prawie nie kaszlałam, w drugim tygodniu zmniejszyłam dawkę do 3 x 30 ml/dobę. Ku mojemu zdziwieniu, kaszel ustąpił!

Minęły już 3 miesiące, a ja nie kaszlę i wciąż nie mogę w to uwierzyć. Obecnie zażywam dawkę profilaktyczną - 2 x 15 ml/dobę. Moje doświadczenia z zastosowań preparatów CF/CV pozwalają mi z optymizmem myśleć o przyszłości bez chorób.

Zofia Wałęga

Więcej  TUTAJ - GINGKO XC>>  


                   Cennik                 Zamówienia              Sklep Internetowy>>