STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT  

ROZDZIAŁ: chelatacjaOpakowanie zawiera: 60 tabletek

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie profilaktycznie lub według zaleceń.

Minimalna dzienna dawka  profilaktyczna selenu zalecana przez dr Earl Mindell:
50 mcg dla kobiet;
65 mcg dla kobiet w ciąży;
75 mcg dla kobiet kamiących;
70 mcg dla mężczyzn;
Dr Mindell ogólnie proponuje profilaktyczną suplementację 100-200 mcg selenu dziennie

1 tabletka zawiera 50.00 mcg selenometioniny

Cennik - tutaj

kup teraz >>

                                                  Pro Selenium

Dowody na to, że selen może być ważnym składnikiem pożywienia dla człowiek, pojawiły się w 1941r. Dobroczynne działanie selenu jest dziś powszechnie znane. Selen jest jednym z najważniejszych mikroelementów naszej diety, ma szeroki zakres działania ochronnego i współpracuje z wieloma witaminami oraz minerałami tworząc synergiczne działanie. Wykryto, że ten minerał hamuje efekt toksycznego działania takich metali ciężkich, jak rtęć, kadm, ołów i arsen. Z badań ostatnich kilku lat wynika, że selen należy do skutecznych antyoksydantów, odgrywając tym samym znaczącą rolę w ochronie zdrowia. Wraz z witaminą E selen działa synergicznie. Oznacza to, że wspólnie kilkakrotnie potęgują efekt działania każdego z osobna.

Jako silny antyoksydant, zapobiega przedwczesnej degradacji erytrocytów (czerwonych krwinek) i  niszczącym utlenieniem hemoglobiny. Selen tak jak witamina E, spowalnia procesy starzenia się komórek pod wpływem utleniania. Jest niezbędny do syntezy wytwarzanego w zdrowej wątrobie  glutationu (z enzymu kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny).

Badania przeprowadzone na dużej populacji ludności wykazały, że liczba zgonów spowodowanych chorobą nowotworową ma związek z zawartością selenu w codziennej diecie  - osoby spożywające produkty z małą ilością tego minerału znacznie częściej niż inne, zapadały na choroby nowotworowe. Przykładowo w Japonii średnie spożycie selenu w diecie wynosi około 500 mcg dziennie, współczynnik zachorowalności na raka jest pięć razy mniejszy niż w krajach, gdzie ludzie przyjmują z pożywieniem połowę tej dawki. Wiele badań wskazuje na to, że selen osłabia działanie substancji rakotwórczych, które przyczyniają się do zmian nowotworowych. Hamuje podział komórek rakowych i powstrzymuje rozprzestrzenianie się ich po tkankach - powstrzymuje przerzuty!
Selen zabezpiecza komórki przed działaniem szkodliwych substancji jak np. adriamycyna stosowana w raku jajnika (uszkadza serce i wątrobę) i leki cytostatyczne stosowane w chemioterapii. Selen ochrania tkanki podczas
chemioterapii radioterapii, stąd osoby chore na raka stosują 500 mcg selenu (np.  3 x po 3 - 4 tabl. Pro Selenium w zależności od wagi ciała 50-100 kg) w najlepiej wchłanianej formie naturalnej zwanej  selenometionina  tj. związek organiczny.

Niedobór selenu sprzyja powstawaniu: depresji, miopatii, dystrofia i zwapnienia mięśni, zaburzeniom skurczu mięśnia sercowego, zwyrodnieniom naczyń krwionośnych, choroby Keshana, impotencji oraz w ogólnemu spadkowi witalności. Obniżony poziom selenu stwierdzono w przebiegu chorób nowotworowych, łuszczycy, choroby wieńcowej, zawału serca, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz prostata.  Regularne podawanie preparatów Pro Selenium, Vitamin E i Chelated Zinc może spowodować trwałe cofnięcie się objawów łuszczycy.  Selen zalecamy do terapii wszystkich rodzajów trądziku, a także w chorobach grzybiczych (drożdżaki, candida).

Wyniki wielu badań informowały, że chorzy na raka nerek, pęcherza moczowego, sutka jajnika, prostaty, krwi, skóry i odbytu maja niski poziom selenu we krwi i tkankach - niższy przynajmniej o 30% niż osoby zdrowe z grupy kontrolnej. Badania prowadzone przez wiele lat wykazały, że osoby u których rozwinął się nowotwór miały przez lata, zanim choroba się rozwinęła, niski poziom selenu we krwi. Do ciekawych wniosków doszli naukowcy z Finlandii - stwierdzili bowiem , że jednoczesny niedobór witaminy E i selenu zwiększa 6-krotnie ryzyko zachorowania na raka!

 


Jeżeli deficytowi selenu towarzyszy niedobór innych przeciwutleniaczy tzw. antyoksydantów, witamin i minerałów np. beta caroten, cynku, miedzi czy manganu, następuje dalszy wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia raka. Stąd rewelacyjnym okazał się na rynku zestaw antyoksydantów MEGA PROTECT, jak również nowoczesna multiwitamina o składzie idealnie dobranym do potrzeb każdej grupy krwi - VITAL.
 

Wyraźne polepszenie stanu chorego opisano przy podawaniu selenu w przebiegu chorób autoimmunologicznych (stanów zapalnych stawów, łuszczycy, alergia glutenowa, zespół złego wchłaniania jelita, astma), zapalenia trzustki, zapalenie stawów i kości - artretyzm, wirusowego zapalenia wątroby, choroby wieńcowej, zapalenia jąder i jajników oraz w chorobach płucnych. Zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu, pomaga zachować elastyczność tkanek.

KARDIOLOGIA
Badania wykazane w Finlandii w 1982 roku wykazały, że gdy poziom selenu w surowicy krwi osób badanych był niższy niż 45 μg/l¯¹ , możliwość wystąpienia choroby serca wzrosła 2-7 razy, a poziom selenu w surowicy poniżej 85 μg/l¯¹, razem z innymi czynnikami ryzyka prowadził do choroby wieńcowej serca. U osób badanych następował wzrost agregacji płytek krwi, spadek dobrego cholesterolu HDL i zmiana w zapisie elektrokardiogramu podczas prób wysyłkowych. Inne antyoksydanty np. beta Caroten, witamina E, witamina C wraz  z selenem mogą chronić serce przed ischaenią i uszkodzeniami poreperfuzyjnych. Stąd podawane najlepsze preparaty naturalne na choroby serca tylu COENZYM, zawsze posiadają w sobie podstawowy i najważniejszy zestaw przeciwutleniaczy. Doskonałym przykładem może tu być nowoczesny Super Coenzym Q10, gdzie wraz unichibion (ko-enzymem) współpracują w synergii selen, beta Caroten i witamina E, wzmacniając siebie oraz koenzym nawet 4 do 5-kronie. Stąd działanie doskonale wchłanianego 20mg koenzymu roślinnego, można z powodzeniem porównać do siły i mocy działania przeciętnego koenzymu z wątroby wołowej w ilości 100 mg.

PRZECIW STARZENIU SIĘ ORGANIZMU
Selen spowolnia starzenie się tkanek i pomaga w utrzymaniu ich młodzieńczej elastyczności. Neutralizuje działanie pewnych substancji rakotwórczych i chroni przed niektórymi chorobami nowotworowymi. Jest korzystny dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ łagodzi uderzenia gorąca i inne związane z nią dolegliwości. Aktywni mężczyźni jeszcze bardziej niż panie potrzebują tego mikroelementu, ponieważ w ich organizmach selen gromadzi się w jądrach i wraz ze spermą jest wydalany z organizmu. Podawanie suplementacji Pro Selenium zwiększa ilość plemników w nasieniu, korzystnie wpływa na płodność u mężczyzn. Zażywanie selenu zmniejsza objawy łupieżu na skórze głowy.

Selen w neurologi
Selen można stosować w zapobieganiu pewnym chorobom neurologicznym u dzieci : dystrofia mięśniowa Duchenne'a (pojawia się u dzieci między 2 - 5 rokiem życia) i dystrofia mięsniowa Beckera (pojawia się u dzieci między 8 - 20 rokiem życia). Obie choroby maja podobny przebieg powodując przewlekłą degenerację mięśni. Niedobór selenu związany z utlenianiem tłuszczy występuje w stwardnieniu rozsianym (sclerosis multiplex), gdzie takie przeciwutleniacze m.in. jak selen mogą przeciwdziałać utracie mieliny - osłonki włókien nerwowych. W wielu przypadkach suplementowania  selenem osiąga się dobre wyniki np. miastenia gravis. Działa też przeciwzapalnie  i łagodzi bóle reumatyczne,  sztywność stawów i dolegliwości artretyczne.

Warto pamiętać, że selen i witamina E ściśle ze sobą współpracują, wzajemnie potęgując swoje działanie - razem mocniej chronią serce przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, niż każdy z nich oddzielnie.

Po podaniu doustnym selen ulega wchłonięciu głównie w jelicie cienkim. Jest wiązany przez aminokwasy (cysteina, metionina). Wchłanianie selenu zwiększają: metionina, cysteina, witamina E, witamina A, witamina C. Z tymi też substancjami selen wykazuje synergizm (współdziałanie polegające na wzmocnionym działaniu).

Ciekawym produktem wspomagającym leczenie większości chorób jest Liver Aid, zawierający większość z w.w składników, działających w idealnej synergii.
Produkt ten oczyszcza i regeneruje wątrobę. Jest dla każdego kto stosuje współczesne żywienie czyli w większości produkty wysoko przetworzone i modne jak grille, podgrzewane w mikrofalówkach, alkohole i inne. Pomocny jest również w chorobach gruczołu krokowego ze względu na stosowanie wielu leków farmakologicznych i zatrucie chemią wątroby.

Transport selenu w organizmie odbywa się po związaniu z aminokwasami i białkami.

Największym zaś wrogiem selenu są węglowodany. Słodkie wypieki, słodzone produkty zbożowe, mogą z łatwością zniszczyć selen nawet w całości. Unikając więc cukru - zachowujemy antyrakowy selen w organizmie.

Wskazania: stany zapalne narządów płciowych, zapobieganie nowotworom, trądzik, łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, miażdżyca, choroby włosów i paznokci, obniżona odporność na choroby zakaźne, skłonności do przeziębiania i chorób alergicznych, zatrucia, zaburzenia pigmentacji skóry, osłabienie mięśni szkieletowych, choroba wieńcowa, nowotwory, kardiomiopatie, miopatie mięśni szkieletowych, wirusowe zapalenie wątroby, zaburzenia koncentracji umysłowej, zaburzenia kojarzenia.
Suplementowanie selenu może powstrzymać rozwój raka skóry, raka sutka, białaczki, mięsaków, raka wątroby u jelita grubego. Selen może hamować przejście wirusa Bitnera z mlekiem matki oraz wcześniej na na płód.

     Niedobór selenu powoduje poważne skutki. W Nowej Zelandii, gdzie ziemia uboga jest w selen, bydło cierpi na choroby serca i mięśni (np. miastenia). Mieszkańcy uzupełniają niedobory selenu w diecie dzięki spożywaniu importowanej z Australii pszenicy. Podobnie w chińskiej prowincji Keshan masowo występujące choroby mięśnia sercowego były wynikiem braku selenu (stąd nazwa choroby Keshan).
          Niedobory selenu w diecie mogą zaburzać funkcje obronne organizmu i objawiać się zwiększoną podatnością na infekcje.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie profilaktycznie lub według zaleceń.
Zalecana dzienna dawka profilaktyczna selenu przez dr Earl Mindell wynosi :
50 mcg dla kobiet;
65 mcg dla kobiet w ciąży;
75 mcg dla kobiet kamiących;
70mcg dla mężczyzn;
 

Cennik

Produkty zawierające wybrany składnik:
Coenzyme Q10
Driverade
Full Spectrum
Lion Kids (smak czekoladowy)
Lion Kids (smak owoców tropikalnych)
Liver Aid
Mega Protect 4Life
Menopausal Formula
Pro Selenium
Pro-State Power
Protect 4Life
Senior Formula
Smokerade
Super CoQ10 Plus
Super Mega 50
Vital 0
Vital A
Vital AB
Vital B
 

SELENOMETIONINA

Selen występuje w związkach organicznych w postaci L-selenometioniny w pożywieniu i w nieorganicznych - w dodatkach wzbogacających pożywienie. Te dwa rodzaje selenu wchłaniane są w organizmie w różny sposób. Selen organiczny jest absorbowany prawie całkowicie  w 85-95%, natomiast selen nieorganiczny 40-70%, zależnie od rodzaju preparatu. Selen nieorganiczny nie jest tak skuteczny i aby uzyskać efekt podobny do tego, jaki uzyskuje się stosując formę organiczną - selenometioninę, należy podać dużo większą dawkę.
Nieorganiczny selen wydalany jest z moczem w momencie, kiedy organizm zostanie wysycany tym pierwiastkiem. Selen organiczny jest magazynowany w tkankach, gdzie część selenu wiąże się z bardzo ważnym enzymem - peroksydazą glutationu, a reszta z hemoglobiną i innymi białkami.
Skuteczność selenu organicznego wykazały badania badania kobiet karmiących piersią. Odkryto wtedy, że selen jest bardzo dobrze przyswajalny przez organizm matki i następnie w odpowiedniej ilości wydzielany z mlekiem stanowiąc podporę zdrowia dla niemowlęcia. Selen nieorganiczny jest wchłaniany o wiele gorzej i nie stwierdza się go zupełnie w mleku karmiących matek. Tak więc sposób suplementowania selenu i  jakość preparatów jak zawsze - są bardzo ważne, gdyż chodzi o uzyskanie jak najlepszych efektów.
Więcej informacji na temat suplementów najwyższej światowych, jakości, jak je odróżnić pomiędzy tysiącem innych -  TUTAJ.

Całkowita ilość selenu w organizmie osoby dorosłej wynosi 10-15 mg, z czego połowa zmagazynowana jest w wątrobie (przede wszystkim selen organiczny).

ARTYKUŁY  PRASOWE  W  INTERNECIE:

''STRAŻAK'' TWOJEGO ORGANIZMU
CHEMIOTERAPIA - MEDYCZNA ROSYJSKA RULETKA
MAMMOGRAFIA - RAK PIERSI
Enzymoterapia
Strażnik twojego zdrowia
Przeciwstawić się wszelkim dolegliwościom

Sekrety młodości - wygraj z czasem stosując selenometioninę

Obszerny materiał na temat dobroczynnego działania selenu tutaj>>

Cennik       Zamówienia>>>    Sklep Internetowy>>  

 ÝÝÝ


ROZDZIAŁ: chelatacja