:. STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT .: 

Nowotwory

"Niskie stężenie i ciśnienie tlenu w żywej komórce zapowiada powstawanie raka". 
dr Otto Warburg -  Nagroda Nobla 1931
 

Średnio co sześć minut ktoś w Polsce umiera na chorobę nowotworową.

Słupki "zachorowalności" idą w górę, wskaźniki "umieralności" prawie pokrywają się z ilością wykrytych przypadków. Dlaczego na raka choruje teraz trzy razy więcej Polaków niż czterdzieści lat temu? Dlaczego wciąż, mimo postępów medycyny klasycznej, większość tych ludzi umiera? Co zrobić, by to się zmieniło?


 

dwie główne przyczyny wywołujące nowotwory:
 - pasożyty
(bakterie, grzyby i ich mykotoksyny; wirusy  powodując np. mięsak, białaczka kur, rak sutka u myszy, tak wątroby;  oraz robaki np. przywry)  -  ich obecność i wydzielanie toksycznych związków powoduje coraz większy brak tlenu w organizmie

 - skłonność genetyczna - jeśli ktoś z rodziny miał chorobę nowotworową, Ty znajdujesz się w grupie wysokiego ryzyka tą chorobą z uwagi na podobne żywienie, infekowanie się wzajemne w rodzinie zakażeniami, wspólne mieszkanie w skażonym środowisko przez wiele lat np. palenie papierosów, smog elektromagnetyczny itp.,  jak też podobne usposobienie psychiczne wyniesione z domy rodzinnego - np. rodzinna nadpobudliwość lub skłonność do awantur, wrogości, żalów, braku wybaczania, szoku emocjonalnego i chronicznych stresów.
Stresy, złość, nienawiść i wieczne żale do innych również powodują zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej, wyzwalają większą ilość wolnych rodników, a te uszkadzają komórki powodując liczne choroby i brak odpowiedniego dotlenienia. Są to w większości przyczyny drugorzędne.

Rozwój nowotworu wyzwalany jest przez wpływ skażenia środowiska:  czynników chemicznych: (np. siarczków ołowiu, smoły),   fizycznych (np. promieni X)  lub zaburzeń hormonalnych. Nowotwory rozprzestrzeniają się w ustroju poprzez krew i limfę.

   NOWOTWORY DZIELI SIĘ NA:
    niezłośliwe (tzw. dobrotliwe, łagodne) i złośliwe (raki).

    Nowotwory niezłośliweguzami, często otorbionymi, powolnie rosnącymi. Nie niszczą otaczających je tkanek, nie dają przerzutów. Nie wywierają ogólnego szkodliwego wpływu na organizm, po usunięciu chirurgicznym na ogół nie odrastają.

    Nowotwory złośliwe szybko wzrastają, niszczą otaczające je tkanki, tworzą przerzuty, a po zabiegu chirurgicznym mają skłonność do nawrotów, stąd jeśli nie usunąłeś ich przyczyny, a tylko sam skutek (zabieg chirurgiczny), narażasz się na wznowę raka. Wiele osób zapomina o zagrożeniu i wraca do poprzedniego sposobu życia, nieprawidłowego żywienia, brak wsparcia obronności wewnętrznej naturalnymi suplementami. Brak higieny wewnętrznej - homeostazy organizmu oraz zaburzenie mikroflory i rozwój pasożytów ma ogromny wpływ na ponowny rozwój raka

   Nowotwory złośliwe stanowią jedną z najgroźniejszych grup chorób trapiących ludzkość, a liczba zachorowań i zgonów na nowotwory stale rośnie - przede wszystkim na skutek zmian cywilizacyjnych zwiększających prawdopodobieństwo zachorowania, stylu naszego życia, a także z powodu ogólnego wydłużania się średniego wieku życia. Z całą pewnością można mówić o nich jak o chorobie społecznej. Z roku na rok, rośnie ilość osób zapadających na tą chorobę. 

Z punktu widzenia chorej osoby słowo "nowotwór" budzi przerażenie. W przekonaniu wielu ludzi zapobiec zachorowaniu właściwie nie można, a jeśli się już zachoruje, nie ma ratunku - rozpoznanie nowotworu  jest równoznaczne z wyrokiem śmierci. Jest prawdą, że liczba zgonów na nowotwory w Polsce jest bardzo wysoka - 70% i ciągle rośnie, a w wielu przypadkach lekarze są bezsilni.

NOWOTWORY LECZY SIĘ NA TRZY SPOSOBY:
    - chirurgicznie (usuwanie komórek patologicznych),
    -  radioterapeutycznie (zabijanie w ustroju komórek patologicznych),
    - chemoterapeutycznie (stosowanie antymetabolików blokujących przemianę materii w komórkach nowotworów lub antymitotyków, czyli cytostatyków hamujących namnażanie się komórek).

Popatrz na poniższe dane pochodzące z 2000 roku. Są wprost przerażające!
Jeśli dodać do tego te informacje, które podają media o rezygnacjach wielu szpitali z wykonywania zabiegów chirurgicznych w wyniku braku środków finansowych, o braku refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia wielu badań specjalistycznych, to dramat urasta do prawdziwej katastrofy. A mamy przecież XXI wiek.

 

2000 r.

EUROPA

USA

POLSKA

1.400.000
(zachorowań rocznie)

1.400.000
(zachorowań rocznie)

110.000
(zachorowań rocznie)

40% wyleczeń

50% wyleczeń

30% wyleczeń

za pomocą chirurgii - 22%
za pomocą radioterapii - 18%
za pomocą chemioterapii - 5%
Odsetek pacjentów podejmujących leczenie we wczesnej fazie choroby nowotworowej:

80% - w USA i EUROPIE

20% - w Polsce

 


Choroby nowotworowe są bardzo rozpowszechnione we współczesnym świecie. W krajach rozwiniętych stanowią one, po chorobach układu krążenia, drugą w kolejności przyczynę zgonów. W Polsce na nowotwory złośliwe co roku umiera ponad 45 000 mężczyzn. W Polsce najczęściej występującymi nowotworami złośliwymi u mężczyzn są: rak płuca, rak żołądka, rak gruczołu krokowego i rak odbytnicy, u kobiet - rak piersi, rak płuca, żołądka oraz rak szyjki macicy.

Dla wielu z nas słowo nowotwór, równoznaczne jest z nieuchronną śmiercią. Takie postrzeganie wynika z obserwacji wyników działań medycyny konwencjonalnej i jej bezsilności wobec większości przypadków. Z racji swej destrukcyjnej mocy, nowotwory należy zwalczać wszelkimi dostępnymi metodami. Jest tylko jeden warunek, terapia powinna zwalczyć nowotwór a nie nas.

Nowotwór nie jest efektem działania obcego wirusa, jest to wynik złego działania naszego organizmu, jest to nasz osobisty "wytwór". W większości przypadków, nowotwór tworzy się na bazie tkanek już istniejących, potrafiących budować wyspecjalizowane narządy. Często zdarza się tak, iż przejmuje on cechy tkanki zdrowej, z której się wywodzi. Potrafi produkować hormony czy enzymy, lecz problem polega na tym, że nie mamy nad nim kontroli. Brak kontroli tyczy się jego przejętych funkcji jak i podziału komórek w samym nowotworze. Rozwój nowotworu prowadzi również do porażenia systemu immunologicznego. Powodem tego stanu jest wytwarzanie przez guz nowotworowy cytokin, będących również powodem stanu zapalnego organizmu.  Można więc rzec, że złośliwy nowotwór przejmuje w znacznym stopniu pobór energii i pożywienia, niewiele pozostawiając organizmowi, z którego się wyłonił i wyemancypował. Skuteczna walka z nowotworem, to przede wszystkim przywrócenie równowagi w naszym organizmie.

WZNOWA - PRZERZUTY

 

.

Dr Michael Baum, czołowy brytyjski chirurg, specjalista od raka piersi, odkrył, że interwencje chirurgiczne w przypadkach nowotworu piersi zwiększają szanse nawrotu w ciągu 3 lat.
Wiąże również interwencje chirurgiczne z przyspieszeniem tempa rozwoju raka w wyniku stymulacji formowania się przerzutów w innych częściach ciała. Wcześniejsze niemieckie badania dowodzą, że kobiety po menopauzie z nieleczoną formą raka piersi żyją dłużej od poddanych kuracji i zalecają zaniechanie leczenia w takich przypadkach.

Ten wniosek jest zgodny z ustaleniami Ernesta Krakowskiego, niemieckiego profesora, radiologa. Wykazał on, że przerzuty są zazwyczaj wywoływane przez medyczną interwencję i tylko niekiedy przez biopsję lub zabieg chirurgiczny niezwiązany z nowotworem. Zakłócenie guza powoduje wzrost liczby komórek nowotworowych, które dostają się do krwioobiegu, zaś większość farmaceutycznych terapii, zwłaszcza chemioterapia powoduje uwstecznienie układu immunologicznego. Ta kombinacja to recepta na katastrofę. To właśnie przerzuty zabijają, podczas gdy oryginalne nowotwory, zwłaszcza piersi, mogą być stosunkowo mało szkodliwe.

Nowotwory szybko przerzutują drogą limfatyczną i krwionośną. a na ogół pierwszym ich celem są węzły chłonne znajdujące się w pobliżu narządu objętego chorobą. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze powiększony węzeł znajdujący się w pobliżu nowotworu musi być zajęty przez jego komórki. Powiększenie węzła czasem ma charakter odczynowy, zapalny, jako że zapalenie z reguły towarzyszy zmianie nowotworowej. Przerzuty drogą krwionośną dotyczą na ogół oddalonych narządów.

Niektóre nowotwory chętnie obierają za cel określone narządy. Np. raki przewodu pokarmowego często przerzutują do wątroby, a także do płuc.
Płuca zresztą są narządem, w którym bardzo często pojawiają się ogniska przerzutowe. Jest to zrozumiałe, zważywszy rolę, jaką odgrywają płuca w organizmie i ile krwi do nich dociera w wyniku pojedynczego skurczu serca. Niejednokrotnie zdarza się stwierdzić w przygodnie wykonanym radiogramie płuc tzw. cienie okrągłe, które często są ogniskami przerzutowymi dotychczas zupełnie "niemego" klinicznie nowotworu. Także kości są nierzadko celem przerzutowania różnych nowotworów. Wykrywa się je czasem przypadkowo w zdjęciach rentgenowskich.

Współczesne badania dowodzą, że we krwi osoby chorej na nowotwór złośliwy krąży wiele tysięcy nowotworowych komórek macierzystych (bez nich przerzut jest niemożliwy), tymczasem liczba (udanych) przerzutów jest stosunkowo niewielka.

Przyczyna powstania choroby tkwi w nas samych, o czym należy pamiętać nawet po udanej operacji. Pamiętaj, że operacja chirurgiczna usunęła tylko skutek - guz.
Przyczyna powstania choroby ciągle pozostaje w Twoim organizmie. 

Co jeszcze warunkuje przerzuty wg. Noblisty dr O. Warburga?
Skrzepy krwi i to również jest znany fakt. Dr Warburg wiedział, że niewielka prędkość przepływu krwi pozwala na przerzuty nowotworu lub ogniska choroby. Również inni naukowcy zauważyli, że jeśli uda się powstrzymać umiejscowionego raka od przerzutów, ryzyko zgonu na raka zmniejsza sie 10-krotnie! Mimo, iż ma się raka, nie umrze sie z jego powodu, ale jeśli już, to od ewentualnych powikłań związanych z klasycznym leczeniem i nieprawidłowym stylem życia. Zdaniem prof. Brian S. Peskin, prędkość krwi i jej lepkość mają związek z rozprzestrzenianiem się raka. To zaskakujący, rzadko wspominany fakt, który został podkreślony przez światowej sławy molekularnego biologa Roberta Weinberga.

Cud "tlenowych magnesów" EFA
 

Co nie pozwala, by krew "zlepiała się' i jest jednocześnie naturalnym rozpuszczalnikiem krwi zapobiegającym jej sklejaniu się?
Nie jest to kwas omega-3, ale omega-6 (czyli inaczej witamina F zawarta w Evening Primrose Oil), który jest znacznie potężniejszy. Pomaga nawet rozwiązywać problemy naczyniowe powstające w wyniku ich uszkodzeń czy to przez wolne rodniki czy też chemioterapię.
 Więcej na ten temat >>

Skąd wzięła się chemioterapia i radioterapia?
Na ile terapie te są skuteczne a na ile szkodzą pacjentom?
 Dlaczego mimo, że są to szkodliwe terapie, przyniosły one tak ogromne zyski ich twórcom
 - przestępcom z obozu Koncentracyjnego w Auschwitz - Oświęcim
Dlaczego ogromne zyski z niszczenia zdrowia ludziom, wciąż osiągają ich następcy?


Podobnie jest z lekami farmakologicznymi i szczepionkami - znane jest coraz więcej afer z nimi związanych.
Kiedy powiemy tym procederom pseudoleczniczym zwanym medycznymi - STOP?


Historia pacjentki chorej na raka, która po operacji guza, po czasie doczekała się wznowy:

W czerwcu 1996 dowiedziałam się że mam rak piersi. Byłem zdruzgotana. Kiedy nasz przyjaciel opowiedział nam o soku noni nie wierzyłam, że zwykły sok owocowy może zrobić coś dla mnie. Inny przyjaciel proponował nam witaminy, zapewniając nas, że jeśli będziemy przestrzegać zasad higieny, nie będę potrzebować operacji. Wydawało mi się bardziej prawdopodobne, że witaminy mi pomogą i kupowałam je przez trzy miesiące. Jesienią lekarz mi powiedział że umrę jeżeli nie poddam się operacji i najmniej napromieniowaniu. Byłam tak przestraszona, że wybrałam operację. Żyłam przez 1997 rok w przekonaniu że jestem wyleczona jak przekonał mnie doktor.
Doktorzy powiedzieli mi później, że myśleli, iż czuję się świetnie. W czerwcu 1998 powiedziano mi, że nastąpił przerzut na drugą pierś. Lekarze sugerowali mi wycięcie sutka i żebym nie opóźniała mojej decyzji, ponieważ rodzaj choroby, którą miałam był wieloogniskowy i inwazyjny. Odrzuciłam wycięcie sutka mówiąc im że zgadzam się tylko na biopsję. Powiedziałam, że chcę spróbować soku noni i chcę dać mu szansę. Jeśli wyniki biopsji będą niepomyślne, wtedy zgodzę się na operację. W ten sposób zaczęłam picie 6 miarek po 30ml soku noni dziennie, 3 miarki rano i 3 przed spaniem. Nie miałam żadnych skutków ubocznych i kiedy ponownie poszłam na biopsję 10 sierpnia 1998 roku, rentgenolog powiedział że nie znalazł niczego na mammografia. Powiedział że prawdopodobnie odwołają operację, ale kiedy zobaczyłam się z chirurgiem, powiedział mi, że musiałby zrobić biopsję i wysłać wynik do Londyńskiej Kliniki Raka by stwierdzić czy rak minął. 
Cztery dni po biopsji chirurg zadzwonił do mnie z wiadomością:,,,Nie wiemy co zrobiłaś, ale raka nie masz!”
Kiedy odpowiedziałam mu: ,,Wiem co robiłam”,
wtedy doktor sobie przypomniał: ,,Och tak piłaś jakiś sok”.
Odpowiedziałam, ,,Tak jest, piłam sok noni. Co teraz myślisz o tym soku?” ,
a doktor odpowiedział: ''Sprawił że nie czujesz bólu, prawda?''
Adrienne W., Kanada 21 sierpnia 1999 

Więcej historii pacjentów chorych na raka >>>

***

Ta część naszego serwisu poświęcona jest preparatom odbudowującym układ odpornościowy Twojego organizmu, a tym samym umożliwiającym w sposób bezinwazyjny wygrać walkę z rakiem. Zanim zamkniesz ten serwis, pamiętaj wynik wyleczeń nowotworu w Polsce: zaledwie 30%. Oznacza to, że na 10 osób, tylko 3 osoby zostaje wyleczone sposobami konwencjonalnymi. Zagadką jest to, ile wśród tych 30% wyleczonych osób korzystało z innych skutecznych metod antynowotworowych?

Nazwy nowotworów tworzy się - w większości - od rodzaju narządów lub tkanek, które atakują:
    mioma, oblak, tumor, glejak, lipoma, mięsak, śluzak, gąbczak, nerczak, nerwiak, neuroma, oponiak, osteoma, sarkoma, skórzak, tętniak, wyspiak, aneuryzm, anewryzm, chłoniak, czerniak, ganglion, kankroid, kostniak, leukemia, melanoma, mięśniak, organoid, rdzeniak, rogowiak, szpiczak, teratoma, włókniak, ziarnica, białaczka, carcinoma, gruczolak, nabłoniak, naczyniak, nasieniak, piaszczak, tłuszczak, gwiaździak, kosmówczak, nadnerczak, siatkowica, chrzęstniak, siatkówczak, gruczolakorak, skąpodrzewiak, erytroleukemia, osteomieloskleroza.
.

 SUPLEMENTY W NATURLANYM - NIETOKSYCZNYM LECZENIU RAKA: ZENTHONIC, DIGESTIVE ENZYMES, OCEAN21, POLINESIAN NONI (liofilizowany), MEGA PROTECT, IMMUNAID, AC ZYMES, NOPALIN, PRO SELENIUM, PROSTATE POWER, C 500, VITAMIN E, OXYMAX, RHODIOLIN , CHELATED ZINC i wiele innych

Selen -  ogromna pomoc w chorobach nowotworowych -
Obszerny materiał na temat dobroczynnego działania selenu tutaj>>


Główne przyczyny raka

Przeciwrakowe badania dr Otto Warburga na podstawie książki "The Hidden Story of Cancer" (Ukryta historia raka)
 - prof. Brian Scott Peskin  -  http://www.brianpeskin.com/supporters.html

 

Przyzwyczailiśmy się do ciągłego powtarzania, że niby ,, pewnego dnia'' uda się nam odkryć przyczyny raka i że rak stanowi główną medyczną zagadkę naszych czasów, że wielu trudno będzie uwierzyć w to, co podaję w dalszej części.

Dr Otto Warburg odkrył i wyraźnie określił, że główną najbardziej fundamentalną przyczyną raka jest zbyt mała ilość tlenu docierająca do komórek.
,,Eksperymentalnie ustaliliśmy, że około 35-procesntowe ograniczenie w oddychaniu tlenem wystarcza do wywołania takiej transformacji w czasie wzrostu komórki'' -  oświadczył w roku 1966 na konferencji laureatów Nagrody Nobla w Niemczech.

 I to jest to! Brzmi bardzo prosto nieprawdaż?

 Po prostu, jedna trzecia mniej tlenu niż normalnie i mamy raka.
 

 

Bazując na bardzo dokładnych eksperymentach, które on i wielu innych wielokrotnie weryfikowali, odkrył i ogłosił, że główną przyczyną raka jest zbyt mała ilość tlenu docierająca do komórki (niedotlenienie). Co gorsze, kiedy już komórka staje  się rakowata, nie może wrócić do normalnego stanu -  musi być zniszczona [Science, 1056; 123 ( 3191)].

Kiedy po raz pierwszy natknąłem się na tę informację, nie mogłem w nią uwierzyć. Nawet teraz nikt nie jest bardziej wstrząśnięty ode mnie!

 Ku memu zdziwieniu ten związek między tlenem i rakiem był wielokrotnie publikowany w różnych pismach medycznych, nawet niedawno jak chociażby w ,,Radiotherapy and Oncology" ( Hockel Knoop i inni, 1993 I 1999). Mimo to praktyczne rozwiązanie problemu niedotlenienia umyka badaczom  - przypuszczalnie dlatego, że nie wiedzą od czego zacząć. (...)

 (...) Odkrycie dr Warburga zostało wielokrotnie zweryfikowane, zarówno poprzez sprowadzenia normalnych komórek do stanu rakowacenia, jak i wykazanie, że rak nie rozwija się w wysoce natlenionych obszarach.

Co ciekawe, to właśnie amerykańscy lekarze dowiedli tego ostatecznie w roku 1953 i potwierdzili w 1955!

Goldblatt i Cameron podają ( J.Experimental medicine, 1953), że kiedy uszkodzenia komórki są zbyt duże, wtedy już żadna ilość tlenu nie przywróci jej normalnego trybu oddychania i już na zawsze będzie skazana na rakowaty tryb bytowania. (...)

 A co zatem z rozmnażaniem się takich rakowatych komórek?

 (...) Z tego właśnie względu zapobieganie jest podstawowym rozwiązaniem umożliwiającym uniknięcia raka ( jak również przerzutów). Goldblatt i Cameron  potwierdzili, że zapobieżenie przekształceniu się prerakowej komórki z ,,uszkodzonym oddychaniem'' w trwale rakową jest możliwe pod warunkiem odpowiednio wczesnego usunięcia niedotlenienia.

Więcej:  http://www.faceci.com.pl/tlen_zycie.html  oraz  http://www.suplementy-online.eu/details-77.html


Niedożywienie współczesnego człowieka jako ważna przyczyna chorób. Czy jest ważne co jesz czy nie ma to zupełnie znaczenia?


Rola niezbędnych kwasów tłuszczowych EFA w zwiększaniu dotlenienia organizmu

Organizm potrzebuje specjalnych tłuszczy, które oprócz innych ważnych funkcji umożliwiają dostarczenie do komórek przez ich ścianki niezbędnej ilości tlenu.

Te tłuszcze mają kluczowe znaczenie, ponieważ posiadają zdolność silnego absorbowania tlenu i noszą nazwę niezbędnych kwasów tłuszczowych (Essential Fatty Acids czyli EFA). Muszą być one dostarczane codziennie z zewnątrz, spoza organizmu, w pożywieniu i w pewnych olejach, ponieważ nasz organizm nie potrafi ich sam wytwarzać.

dwie macierzyste formy kwasów EFA, z których nasz organizm potrafi zrobić wszystko czego potrzebuje do tego celu - to znaczy różne "pochodne" kwasów EPA:

a/ macierzysty kwas tłuszczowy omega-6 zwany kwasem linolowym ( linoleic acid - w skrócie LA) - zwane również witaminą F
- zwierają go: Evening Primrose Oil, Advanced Fat Burners, Fat Burners
- link: http://www.suplementy-online.eu/details-92.html  ;

b/ macierzysty omega-3 zwany kwasem alfalinolowym
     (alpha-linolenic acid - w skrócie ALA)
- zwierają go: OMEGA 3, Cholestone, Pro State Power, Ocean21 ;
- linki:
http://www.suplementy-online.eu/sekrety-6.html 
http://www.suplementy-online.eu/details-56.html
http://www.algi.pl ;

Przykładowo w większości organów stosunek omeg-6 do omeg-3 wynosi 4:1. Jednak mózg, układ nerwowy i organy wewnętrzne to zaledwie 12% wagi ciała. Mówi się, iż 20% składu mózgu do omega-3, co nie powinno dziwić z uwagi na ogromna potrzebę dotlenienia tego organu w pierwszej kolejności przed innymi częściami ciała. Zatem dla mózgu Omega-3 ( wraz z wit. E w składzie) to ważny składnik budulcowy.
Jeśli masz problemy z mózgiem lub układem nerwowym i potrzebujesz zastosować tlen OXYMAX - pamiętać również o podaniu Omega-3 w postaci kapsułek lub alg - OCEAN21.

Natomiast skóra w 100% zawiera macierzysty omega-6 czyli produkty zawierające kwasy linolenowe w tym: cis-linolowy i gamma-linolenowy będą najbardziej wskazane do leczenia chorób skórnych - najskuteczniej zadziała w tym wypadku Evening Primrose Oil (z tlenem OxyMax).

Skóra, włosy i paznokcie - więcej - link:
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200602.html
====

Mięśnie stanowią co najmniej 50% wagi ciała i są głównym czynnikiem wpływającym na wartość stosunku 4:1 - omega-6 do omega-3.

Jednak z naukowego punktu widzenia potrzebujemy organicznego wkładu o stosunku omega-6 do omega-3 w ilości 1:1 do 2,5:1.  Potrzebujemy dziennie zaledwie 3-4 gramy wkładu o takim stosunku.

 

Dziś ludzi automatycznie zakładają, że olej rybi i lniany sa środkami przeciwrakowymi. W rezultacie tego fałszywego założenia rak stale zbiera obfite żniwo, mimo spożywania tych olejów przez miliony ludzi na świecie. Dlaczego?

Przemysłowy proces przetwarzania żywności niszczy znaczna część kwasów EFA, łącznie z ich zdolnością natleniania.
Konieczne jest zrozumienie, iż oleje te powinny być w formie naturalnej - najlepiej płynnej przetwarzane w niskich temperaturach bez sztucznych konserwantów. W przeciwnym wypadku kwasy EFA zostaną zniszczone, podobnie jak to jest w przypadku zmodyfikowanych tłuszczów nienasyconych (trans fat)  - hydrogenizowanych, powodujących raka olejów - o których Państwo zapewne już słyszeliście.

Proszę unikać margaryny - ona nie zepsuje się trzymana nawet poza lodówką, co jest dowodem na niezdolność hydrogenizowanego oleju do wiązania tlenu i utleniania się. Taki tłuszcz, który może się utleniać po zjedzeniu - przenosić tlen po całym organizmie - wówczas pozostawiony na dłużej poza lodówką naturalnie zjełczeje. Zwierzęce mleko pasteryzowane nie zawiera kwasów EFA i zdaniem prof. Brian Scott Peskin (Wydział Farmacji i Nauk o Zdrowi Uniwersytetu w Teksasie) jest szkodliwe dla niemowląt ( to mleko modyfikowane)

Ryby psują się szybko dlatego, że obecne w nich niezbędne tłuszcze nienasycone EFA absorbują tlen. Proces ten nosi nazwę oksydacji (utleniania). Kwasy EFA wypełniają swoje zadanie, lecz długość ich życia jest z tego powodu ograniczona. Już po krótkim okresie czasu przestają działać. Kwas EFA staja się "zużyte" co oznacza, że jełczeją. Z tego względu codziennie muszą być wymieniane i uzyskiwane z pokarmu. W przeciwieństwie do tego co się nam wmawia, dziś istnieje coraz więcej potwierdzonych doświadczeniami badań naukowych, że tłuszcz nasycony nie podnosi cholesterolu i nie zatyka naszych arterii, ale przepływ krwi może zakłócać skażony (przestarzały - utleniony -  zjełczały) macierzysty kwas omega-6 lub omega-3.
Skażone wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 powodują zatkanie arterii - pierwotni posiadają one właściwie działające związki EFA, ale zostają one zepsute w trakcie przemysłowego przetwarzania żywności. Zbadano wiele podobnych "korków" czopujących arterie i uzyskano te same wyniki, które opublikowano w pismach medycznych. Jednak -  jak ubolewa B. S. Peskin -  wygląda na to, że niewielu lekarzy się z tym zapoznało. Magazyn JAMA opublikował artykuł mówiący, że leki obniżające cholesterol - statyny -  nie zapobiegają chorobie serca, ponieważ nie mogą wystarczająco obniżyć poziomu uszkodzonego macierzystego omega-6.

To bardzo ważna informacja, gdyż kiedy kupujemy kapsułki Omega-3, oleju z wiesiołka, wątroby rekina czy tran, one również mogą być już nieświeże - mogą być już utlenione w niewłaściwym procesie produkcji z dostępem tlenu - olej w kapsułkach może być zjełczały!
Kupując podejrzanie tanie suplementy nieświadomie możemy połykać produkt niewartościowy - utleniony, który zamiast poprawiać zdrowie będzie je pogarszał. Na jakość produktów należy zwracać baczną uwagę i pamiętać, aby w zawartości kapsułek OMEGA-3 była zawsze zawarta witamina E jako przeciwutleniacz czyli naturalny konserwant. Takie suplementy z OMEGA-3 są bezpieczne i dają nam gwarancje wysokiej jakości składników olejów rybnych, które z pewnością prawidłowo zadziałają w naszym organizmie i przyniosą nam korzyści zdrowotne.

Oleje rzepakowe i sojowe nie są polecane - nie były przeznaczone do konsumpcji przez ludzi, ale dla zwierząt hodowlanych lub w przemyśle. Obecnie wiele pokarmów, szczególnie majonezy - zawiera olej rzepakowy i należy ich unikać.

Aby utrzymać swoje właściwości odżywcze - utleniające - oleje nie mogą być gotowane - w najgorszym wypadku mogą być lekko podgrzane. Przemysłowy proces przetwarzania żywności niszczy znaczną część kwasów EFA, łącznie z ich zdolnością natleniania naszego organizmu (transportowania tlenu).

Należy w tym miejscu dodać, iż oliwa z oliwek zawiera kwasy tłuszczowe omega-9 - nasz organizm potrafi go sam wytwarzać, zatem nie musimy dodatkowo suplementować omega-9.

Szerszy opis tych zagadnień znajdziesz tu - link:
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr4.html 


Podobne działanie natleniania krwi posiadają algi dzięki zawartości chlorofilu, który poprawia jakość hemoglobiny i dzięki czemu krew jest dobrze natleniona a wraz z nią nasze organy i mózg.
Więcej na ten temat:
 http://www.algi.pl/chlorofil.html
 http://www.algi.pl/chlorofil_nowotwory.html
 http://www.faceci.com.pl/tlen.html


 
ARTYKUŁY:
RAK PIERSI - WYKRYWANIE CZY OSZUKIWANIE?
Tomografia komputerowa a rak
ENZYMOTERAPIA W LECZENIU RAKA
FASCIOLOPUS BUSKI PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA CHORÓB NOWOTWOROWYCH
RAKOTWÓRCZE ŚRODKI NA LIŚCIE MINISTERSTWA ZDROWIA
CHEMIOTERAPIA - MEDYCZNA ROSYJSKA RULETKA
PIĄTY KANAŁ ODTRUWANIA I OCZYSZCZANIA ORGANIZMU
Wykaz czynników rakotwórczych dla ludzi
OWOC MANGOSTANU KONTRA BIAŁACZKA
BIAŁACZKA - POLINESIAN NONI
Strażnik Twojego zdrowia
Metoda fotodynamiczna umożliwia wykrycie i wybiórcze zniszczenie komórek nowotworowych
 


Cennik       Zamówienia>>>    Sklep Internetowy>>     wyślij link     strona do druku 


:. STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT .: