SPIS ARTYKUŁÓW - kliknij w link:

BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA
TEN CUDOWNY NOPAL
OPUNCJA - MODNE MENU

NOPALIN DEHYDRATYZOWANY KAKTUS

CACTUS CURATIVUS
NOPALIN UNIWERSALNY
NOPALIN KONTRA CUKRZYCA
NOPALIN NA BÓLE KRZYŻA
NOPALIN I NAŁÓG PALENIA?
NOPALIN - STRAŻNIK ZDROWIA
OPUNCJA NA DROGĘ
PEWNOŚĆ NA PLAŻY - ODCHUDZANIE
NOPALIN  NADWAGA CZY OTYŁOŚĆ?
TWÓJ SPRAWNY SYSTEM KANALIZACJI
OCZYSZCZANIE  Z PASOŻYTÓW
DAWKOWANIE NOPALIN - DETOKSYKACJA

ALERGIA. TO BYŁO PRZEZNACZENIE

CALINews nr  2 Marzec  2004

Często nie możemy się nadziwić, jak wszechstronne działanie mogą wywrzeć na nasz organizm niektóre suplementy żywieniowe. Są to przede wszystkim produkty, które zawierają wyciągi z roślin leczniczych. Jednym z takich preparatów jest Nopalin, który zawiera wysuszoną i sproszkowaną łodygę kaktusa z rodziny Opuncji, zwanego nopalem lub kaktusem jadalnym. Niezapomniane wrażenie wywiera widok tej egzotycznej rośliny, osiągającej wysokość do 5 m, ze spłaszczonymi, eliptycznymi łodygami, pokrytymi żółtymi kolcami, zebranymi w pęczki. Na brzegach łodyg wyrastają piękne kwiaty o średnicy do 10 cm. Owoce mają postać kolczastych jagód o kształcie owalnym lub gruszkowatym. Trafne jest częste nazywanie nopalu - skarbem pustyni. Nie tyle z powodu piękna tej rośliny, co jej pozytywnego wpływu na ludzki organizm .

NOPALIN

Nopalin zawiera wiele substancji, m.in.: substancje odżywcze: węglowodany (monosacharydy, disacharydy i polisacharydy), 17 różnych aminokwasów; składniki mineralne: wapń, potas, magnez, krzem, sód, żelazo, glin, mangan; witaminy: A (w postaci beta-karotenu), B1, B2, B3, C, PP.

W jaki sposób działa nopalin?

Łodygę nopalu poddaje się suszeniu próżniowemu, dzięki czemu zachowywane są właściwości biologiczne i żywieniowe opuncji. Proces ten zwany jest dehydratyzacją.

Nopal wykazuje szerokie, niemal uniwersalne działanie na organizm. Dzięki bogatej zawartości błonnika, jest ulubionym produktem osób, które pragną zredukować, a następnie utrzymać osiągniętą masę ciała. Wysuszona łodyga nopalu, w środowisku wodnym wielokrotnie zwiększa swoją objętość i w ten sposób wywołuje uczucie sytości. Zaleca się zażywanie nopalu na pół godziny przed jedzeniem, popijając szklanką wody. W ten sposób można „,,oszukać" swój żołądek, a jednocześnie lepiej przygotować go do przyjęcia pożywienia, ponieważ nopal tworzy warstwę ochronną na śluzówce żołądka i kontroluje produkcję soku żołądkowego. Zmniejsza w ten sposób ryzyko powstania wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Wpływ opuncji na proces trawienia i przemianę materii jest znacznie bardzie złożony, bo reguluje ona również funkcje trzustki. Stabilizując poziom cukru we krwi, wywiera jednocześnie wpływ na pracę komórek wątrobowych, odpowiadających za przemianę cholesterolu. Skoordynowane, regularne wydzielanie żółci i enzymów trzustkowych, wspiera metabolizm trójglicerydów.

 Zażywanie Nopalinu może więc zapobiegać powstaniu chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim takich, przy których ważną rolę odgrywają: zbyt wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów czy poziom cukru we krwi. Nie powinniśmy zapominać też o ważnej funkcji wyciągu z opuncji, istotnej w profilaktyce chorób jelita grubego, w tym nowotworów tej części przewodu pokarmowego. W tym przypadku nopal działa dwutorowo: z jednej strony jako antyoksydant, z drugiej - jako skuteczny środek odtruwający. Wspiera regularne wypróżnianie się, zapobiegając fermentacji resztek pokarmowych w jelicie grubym oraz przenikaniu przez śluzówkę jelita toksycznych związków do krwioobiegu. Nopal, dzięki swojemu kompleksowemu składowi, jest suplementem żywieniowym zalecanym praktycznie każdemu. Zarówno dla osób, które pragną zmniejszyć swoją masę ciała, jak i dla tych, którzy chcą zachować dobrą formę i zdrowie.

dr Melita Hromadová


Im wcześniej tym lepiej

Jeszcze nie tak dawno mogłam rozpoczynać dzień tak, jak wszyscy zdrowi ludzie: od herbaty i śniadania. Teraz rozpoczynam pomiarem cukru i zastrzykiem insuliny.

Świat człowieka chorego wygląda troszeczkę inaczej. Gdy zalecono mi przyjmować insulinę, wynik badania wskazywał stężenie glukozy we krwi 280 mg/dl. Niestety, ale choroba wyprzedziła pojawienie się Nopalinu w ofercie CaliVita. Gdy stał się on dostępny na rynku, zaczęłam go przyjmować, bardziej z ciekawości "co to za wynalazek", niż z przekonania, że będzie skuteczny w mojej chorobie. Tygodnie mijały. Codziennie rano "mierzyłam" cukier... i zauważyłam, że wyniki były coraz lepsze.
Poziom glukozy zmniejszył się nawet do 110 mg/dl. Teraz wstrzykuję sobie 14 jednostek insuliny zamiast 22, jak na początku choroby. Tę korzystną zmianę sprawił Nopalin, bo zaobserwowałam ją dopiero po wzbogaceniu mojej diety o ten preparat.
Kiedy zabrakło mi Nopalinu zaledwie na kilka dni, wyniki natychmiast pogorszyły się.

Mam jednak nadzieję, że uzyskam jeszcze lepszą poprawę mojego zdrowia, bo nie planuję z nim się rozstać. Czasami zastanawiam się, czy gdybym miała go wcześniej do dyspozycji, to może nie musiałabym przyjmować insuliny?

Barbara Łuczak
z Łodzi


KORZYŚCI DLA CIEBIE:

Włókno roślinne NOPALIN'u m. in.:

-  kontroluje ilość wydzielanego soku żołądkowego przeciwdziałając wrzodom,
- wiąże kwasy żółciowe zapobiegając chorobom układu sercowo-naczyniowego,
 - reguluje poziom glukozy i lipidów we krwi - jest toi ważne dla cukrzyków,
 - wspiera pracę
wątroby wspierając tym samym codzienne oczyszczanie organizmu.
- hamuje apetyt i zwiększa uczucie sytości, przyczynia się do zwalczania zbędnych kilogramów,
- oczyszcza jelito grube, zmiękczając stolec, zwiększając jego masę i częstotliwość oddawania.

Nopalin to preparat o bardzo szerokim, niemal uniwersalnym działaniu, kojarzący się nieodparcie z panaceum na wszystkie choroby. Nie tylko pomaga zachować dobry stan zdrowia, ale pozwala powrócić do pełni sił i odzyskać zachwianą równowagę. Nasze, już ponad dwuletnie doświadczenia z Nopalinem (art. z 2002 roku) potwierdzają wyżej opisane obserwacje innych badaczy i konsumentów.

Prof. dr Valeria Szedlák-Vadocz(*)


(*)Prof.dr Valeria Szedlak-Vadocz
Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych California Fitness

Podczas swojej trzydziestoletniej pracy zawodowej prof. Valeria Szedlak-Vadocz uzyskała stopień naukowy z biochemii lekarskiej (1978), z medycyny nuklearnej (1980)i z patofizjologii klinicznej (1986). Po zakończeniu własnych badań klinicznych i praktycznych w dziedzinie patologii układu moczowego, w 1986 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych.

Prof. Szedlak opublikowała 160 artykułów specjalistycznych oraz prac naukowych, jest również współautorką czterech specjalistycznych podręczników oraz monografii medycznych. Co na temat Noaplinu pisze prof. V.Szedlak-Vadocz przeczytaj tu >>>

 

 

CENNIK >>>
ZAMÓWIENIA >>>