SPIS ARTYKUŁÓW - kliknij w link:

BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA
TEN CUDOWNY NOPAL
OPUNCJA - MODNE MENU

NOPALIN DEHYDRATYZOWANY KAKTUS

CACTUS CURATIVUS
NOPALIN UNIWERSALNY
NOPALIN KONTRA CUKRZYCA
NOPALIN NA BÓLE KRZYŻA
NOPALIN I NAŁÓG PALENIA?
NOPALIN - STRAŻNIK ZDROWIA
OPUNCJA NA DROGĘ
PEWNOŚĆ NA PLAŻY - ODCHUDZANIE
NOPALIN  NADWAGA CZY OTYŁOŚĆ?
TWÓJ SPRAWNY SYSTEM KANALIZACJI
OCZYSZCZANIE  Z PASOŻYTÓW
DAWKOWANIE NOPALIN - DETOKSYKACJA

ALERGIA. TO BYŁO PRZEZNACZENIE

STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT  
CALINews nr  5 Wrzesień  2001

Jadąc drogą szybkiego ruchu prowadzącą z lotniska do miasta, ciągle sobie przerywając, opowiadałyśmy, co się z nami działo przez te dziesięć lat, kiedy się nie widziałyśmy. Po kilku minutach trochę ochłonęłyśmy, przecież będziemy miały dużo czasu, bo dwa długie tygodnie, no i jeszcze noce. Za oknami samochodu, niczym na ekranie kinowym, przesuwały się palmy. Czyli właśnie tak wygląda Kalifornia. Obok nas przejeżdżały ogromne samochody, wiele z otwartym dachem. Za kierownicą siedzieli opaleni, zadbani mężczyźni i kobiety. Miałam wrażenie, że to właśnie na tej drodze zebrali się zwycięzcy amerykańskiego stylu życia.

Nopal - cudowny kaktus

Odwróciłam się w kierunku mojej przyjaciółki i nieco odsunęłam się na siedzeniu, by lepiej się jej przyjrzeć.
- Czy Ty wiesz, że wyglądasz oszałamiająco?

 Wy to wiecie, jak żyć!

Parę godzin później, z poczuciem sytości po kolacji, która przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, rozsiadłam się wygodnie na rozłożystej kanapie. Wiedziałam, że Anna dobrze gotuje, a raczej bardzo dobrze. W dodatku lubi eksperymentować. Tego, co teraz zjedliśmy, też nie potrafiłam zidentyfikować.

Mąż Anny i dwójka dzieci bacznie mnie obserwowali. Widocznie coś ich bardzo bawiło. Nie wytrzymałam i zapytałam:
 

- Możecie mi wreszcie powiedzieć, z czego była ta doskonała potrawa? Czy mam głupsza pójść spać?

I w tym momencie nastąpiła kakofonia dźwięków, niczym w źle zgranym chórze dziecięcym i wyrwało się z ich ust wyjaśnienie powstrzymywane podczas całej kolacji:

- Z kaktusa! - Anna pokazała mi roślinę, z której przyrządziła potrawę. Zobaczyłam niepozornego kaktusa o nazwie Nopal, pochodzącego, jak mi wyjaśnili gospodarze, z Meksyku.

Ten gatunek kaktusa, należący do rodziny Opuncji, daje przepiękne kwiaty i nazywany jest darem pustyni. Ze względu na swoje właściwości lecznicze, roślina ta zyskała popularność już wiele setek lat temu.

Indianie stosowali ją jako środek wzmacniający serce oraz na objawy zapalenia płuc, ale również wierzyli, że ułatwia poród. Kolce były używane do zabiegów podobnych do akupunktury. Jako żywność, pierwsi zastosowali ją Meksykanie i stąd też moda na potrawy z Nopalu przedostała się do Stanów Zjednoczonych. Jako sałata, dodatek do zupy, czy też z grilla są jednakowo smaczne. Sama tego doświadczyłam.

- Spójrz na mnie! - dodała moja przyjaciółka - Uczyniła ze mną cuda. W życiu tak dobrze nie czułam się w swojej skórze. Powinnaś też go wypróbować.

Tego wieczoru przed pójściem spać zdecydowałam, że tak zrobię. Oczywiście nie musiałam każdego dnia jeść potrawy z Nopalu, który przecież w Europie nie jest dostępny. Ale, okazało się, że wyciąg z tej cudownej rośliny jest dostępny również w formie tabletek. I jaki był tego rezultat?

Czułam się jak nowonarodzona. Nawet nie zrzucenie kilku kilogramów tak mnie zszokowało, raczej zmiana mojego samopoczucia. Skończyły się wcześniej często nękające mnie wzdęcia. Odeszły w zapomnienie problemy, jakie mój układ pokarmowy miewał z zaadoptowaniem się do nowych miejsc, a co za tym idzie - do innej kuchni. Czułam, że odmłodniałam. Nopal po prostu zregenerował mój organizm. Dwa tygodnie przeleciały niczym dzień, a ja, niechętnie, musiałam opuścić Kalifornię, swoją najlepszą przyjaciółkę i jej sympatyczną rodzinę.

Na szczęście, przynajmniej nie musiałam rozstać się z Nopalem. Jeszcze podczas swojego pobytu w Ameryce sprawdziłam w Internecie, że produkt Nopalin firmy CaliVita®International jest dostępny również w Europie. Natychmiast odszukałam Firmę, wypełniłam formularz zgłoszenia i od tej pory jestem systematycznym konsumentem preparatów CaliVita® International.

Korzystając z okazji chciałabym podziękować Firmie za to, że z zalet tego cudownego kaktusa mogą korzystać również mieszkańcy starego kontynentu!

Éva Barabás

Nopalin 200 tabl. - kup teraz >>

 

 

Z historii Klubowiczów CALIVITA

Witam Panie Piotrze!

Chciałbym w kilku słowach opisać moje doświadczenia z preparatami firmy Calivita. Jestem aktywnym zawodowo mężczyzną w wieku 64 lat. Pracowałem zawsze w służbach związanych z zakupami. Związane to było z ogromem stresów oraz „niehigienicznym” stylem życia. Ostatnio  z przerażeniem zaznajomiłem się z wynikami badania krwi ( cukier na czczo 290 mg !!!).

Lekarz chciał „ na siłę” spowodować branie przeze mnie insuliny. Zacząłem stosować dietę (niezbyt rygorystyczną - odstawiłem głównie słodycze), zażywając nadal Amaryl 4.  Efekty były znikome.

Miesiąc temu zakupiłem  Polinesian NONI  w kapsułkach, Chromium Max, Super Co Q10 i Nopalin.  Wyniki były rewelacyjne. W ostatnim tygodniu 95 – 125 mg !!!

Jednocześnie poprawiły mi się wyniki cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Reasumując, mogę każdemu polecić preparaty Calivita.

Przy okazji chciałbym Panu bardzo podziękować za pomoc w doborze właściwych preparatów a szczególnie za to, że zawsze miał Pan czas, aby służyć radą w trudnych sytuacjach. Pozdrawiam Andrzej K. (Sent: Monday, May 08, 2006 1:28 PM)

CENNIK >>>
ZAMÓWIENIA >>>

Inne opracowania:

ZAPALENIE ZATOK>>>
ZAPALENIE MIGDAŁKÓW I GARDŁA>>>
INFEKCJE BAKTERYJNE>>>
CANDIDOZA, DROŻDŻAKI, UPŁAWY>>>
ZAPARCIA, CHOROBY JELITA>>>
NOPALIN KONTRA ALERGIA>>>

GALERIA Z MEKSYKU>>

 

 

STRONA GŁÓWNA  .:. Sklep Internetowy>> .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT