Nie sposób wstrzymać upływu czasu, ani też go cofnąć. My również nie jesteśmy cudotwórcami. Przygotowaliśmy więc krótki informator o koenzymie Q10, dzięki któremu można nie tylko zyskać młodzieńczą energię, ale również zapobiec wielu chorobom. Oczywiście cały proces jest bardziej złożony, ale CoQ10 stanowi skuteczną pomoc w zachowaniu młodości.

    Co to jest CoQ10 inaczej zwany ubichinonem?
Koenzym Q10 to substancja witaminopodobna, która pełni w organizmie funkcję katalizatora. Zabezpiecza w energię wszystkie komórki naszego organizmu. Jego obecność jest niezbędna dla niezakłóconego przebiegu procesów biochemicznych i chemicznych, czyli - dla zachowania zdrowia. Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym, blokuje działanie wolnych rodników niszczących komórki i w ten sposób opóźnia starzenie. Nasz organizm jest w stanie wytwarzać CoQ10, jednak z biegiem lat są to ilości niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania ustroju.

Co się dzieje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości CoQ10?
Niedobór CoQ10 może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu i innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Gdy nie ma wystarczającej ilości ubichinonu w organizmie, mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i układu krążenia, może ulec podwyższeniu ciśnienie tętnicze lub mogą pojawić się różne inne choroby. Powyżej 30. roku życia, wraz z procesem starzenia się, ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie ulega zmniejszeniu i zalecane jest jego uzupełnianie ze źródeł zewnętrznych.

Kiedy można zauważyć korzystne działanie CoQ10?
Działanie koenzymu Q10 ujawnia się wolno, po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania.
Zalecane dawkowanie: 10-30 mg dziennie. CoQ10 to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego warto go przyjmować łącznie z Triple Potency Lecithin lub Omega-3. Koenzym Q10 należy przyjmować regularnie.

W jaki sposób można uzupełnić CoQ10 w naszym organizmie?
Naturalne, główne źródła CoQ10 to: makrela, łosoś, sardynki, serce wołowe oraz wątroba wołowa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uzupełnić CoQ10 z naturalnych źródeł, proponujemy zażywanie ubichinonu w postaci suplementu żywieniowego, np. Coenzym Q10 lub Super CoQ10 Plus. Są to produkty zawierające koenzym Q10, a także inne silne antyoksydanty: beta karoten, witaminę E oraz selen.

Kiedy zaleca się uzupełnianie CoQ10?
- w przypadku różnych schorzeń mięśnia sercowego, ryzyka zawału serca czy nadciśnienia tętniczego;
- w celu wzmocnienia systemu immunologicznego;
- jako uzupełnienie leczenia owrzodzeń jelit;
- przy alergii, astmie i chorobach dróg oddechowych;
- w leczeniu zaburzeń funkcji mózgu (anomalie związane z schizofrenią i chorobą Alzheimera/Parkinsona);
- aby spowolnić proces starzenia się;
- w przypadku infekcji wywołanej grzybami Candida albicans;
- w leczeniu stwardnienia rozsianego (Sclerosis multiplex);
- gdy pojawiają się choroby dziąseł i zębów (np. parodontoza);
- w przypadku cukrzycy.

CV Europe

Z historii Klubowiczów CALIVITA

Witam Panie Piotrze. Chciałbym w kilku słowach opisać moje doświadczenia z preparatami firmy Calivita. Jestem aktywnym zawodowo mężczyzną w wieku 64 lat. Pracowałem zawsze w służbach związanych z zakupami. Związane to było z ogromem stresów oraz „niehigienicznym” stylem życia. Ostatnio  z przerażeniem zaznajomiłem się z wynikami badania krwi ( cukier na czczo 290 mg !!!).  Lekarz chciał „ na siłę” spowodować branie przeze mnie insuliny. Zacząłem stosować dietę (niezbyt rygorystyczną - odstawiłem głównie słodycze), zażywając nadal Amaryl 4.  Efekty były znikome.

Miesiąc temu zakupiłem  Noni w kapsułkach, Chromium Max, Super Co Q10 i Nopalin. Wyniki były rewelacyjne. W ostatnim tygodniu 95 – 125 mg !!!

Jednocześnie poprawiły mi się wyniki cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Reasumując, mogę każdemu polecić preparaty Calivita.

Przy okazji chciałbym Panu bardzo podziękować za pomoc w doborze właściwych preparatów a szczególnie za to, że zawsze miał Pan czas, aby służyć radą w trudnych sytuacjach. Pozdrawiam Andrzej K.  (Monday, May 08, 2006 1:28 PM)


Z mojej praktyki lekarskiej...

Profilaktyka raka piersi

Jestem wdową, emerytką w wieku 58 lat. Niestety, rok temu wykryto u mnie raka piersi, interwencja chirurgiczna i leczenie chemioterapią było nieuniknione. Obecnie czuję się znacznie lepiej, ale wciąż jestem bardzo słaba. Proszę mi zaproponować produkt, dzięki któremu mogę wzmocnić swój organizm i ograniczyć do minimum ryzyko, że ta okropna choroba znów mnie zaatakuje.

W Pani przypadku przydałaby się dieta zgodna z grupą krwi. Proponuję wypijać dużo płynów wyciskanych ze świeżych i surowych owoców (uwzględniając grupę krwi) lub zastosować ZenThonic. Mega Protect 4Life jest doskonałym źródłem antyoksydantów w tym flawonoidów, oprócz którego zalecam jeszcze zażywanie glonów w postaci produktu Ocean21 lub Spirulina Max, połączonego z Super CoQ10  oraz C-1000 (C 500 w większej dawce).

dr Edith Varga


Inne artykuły na temat działania koenzymu Q10:

Z tymi produktami czuję się bezpiecznie >>>
Koło ratunkowe dla serca >>>

Suplement żywieniowy spowalnia progresję choroby Parkinsona>>>
Z powodu zaniku dziąsłem około 1/4 osób w wieku sześćdziesięciu lat traci zęby!>>>
Więcej na temat Super Coenzym Q10>>>


Cennik     wyślij link      strona do druku    Sklep Internetowy>>