:. STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT .:    

Każdy dorosły przez całe życie powinien spożywać dziennie 10-30mg  (17 000 - 50 000 IU) beta karotenu."
      Stowarzyszenie do Badań nad procesami Starzenia , niedochodowa organizacja z siedzibą w Waszyngtonie.

CENNIK

Kup teraz
BETA CAROTEN 9000>>

                 Składniki: Antyoksydanty

       Beta Caroten (beta karoten)

          Beta karoten jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że dostarczony w diecie beta karoten, w zależności od potrzeb organizmu, jest w wątrobie przekształcany w witaminę A. Beta karoten znajduje się w każdej roślinie, lecz jego najbardziej wartościowe źródła to: rabarbar, marchew, szpinak, brukselka, a z owoców - żółty melon, marchew i morele.

Procesowi zakażenia początek daje adherencja, czyli zdolność przylegania, przyczepienia się bakterii do korzystnego podłoża. Sprzyja temu zła homeostaza organizmu czyli zaburzenie równowagi kwasowo- zasadowej w całym organizmie, a szczególnie w chorym rejonie ciała. Dla przykładu gronkowce na zewnątrz swoich komórek mają tzw. adhezyny, związki, które wchodzą w reakcje z odpowiednimi elementami (receptorami) komórek naszego organizmu na zasadzie klucza i zamka: niby złodziej wyposażony w pęk kluczy, w zależności od tego, gdzie los je rzuci. Gronkowce dopasowują odpowiednią adhezynę do receptora w danym miejscu, gdzie się osadzą. Stąd stosowanie profilaktyki suplementacja w postaci multiwitamin względnie produktów naturalnych wzbogaconych w Beta Caroten, znacznie zapobiega zakażeniom i ochrania błony komórkowe podczas infekcji ( również drożdżaki jelita, pochwy i inne), a szczególnie błony śluzowe organizmu w miejscach najczęstszych ataków infekcji np. nos, gardło, pochwa, cewka moczowa, pęcherz moczowy, ściana jelita itd.

 

Produkty zawierające wybrany składnik:

Beta Carotene  9000
Coenzyme Q10
Mega qProtect 4Life
Menopausal Formula
New Life
qProtect 4Life
Senior Formula
Super CoQ10 Plus
Vital 0
Vital A
Vital AB
Vital B

 

.

      Z obserwacji wynika, że Japończycy i Norwedzy, których posiłki zawierają dużo beta karotenu, o wiele rzadziej chorują na raka płuc, jelita grubego, prostaty, szyjki macicy lub piersi. Beta karoten odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Działanie zapobiegawcze w tym wypadku polega na przekształcaniu substancji powodujących te choroby (czy to powstających w organizmie, czy pochodzących z zewnątrz) na mniej szkodliwe związki chemiczne. Beta karoten pobudza też działanie systemu immunologicznego. Chroni nie tylko przed chorobami nowotworowymi, lecz także przed miażdżycą, zmniejsza ryzyko zawału serca i nagłej śmierci.

          Trwający przez dziesięć lat amerykański eksperyment medyczny wykazał, że wśród mężczyzn regularnie zażywających beta karoten wystąpiło o połowę mniej przypadków chorób serca i nowotworu gruczołu krokowego (prostaty) niż w grupie kontrolnej, która beta karotenu nie przyjmowała.

          Inny ważny eksperyment przeprowadzono w Chinach, w prowincji Lin Xian, gdzie odnotowany jest najwyższy na świecie wskaźnik chorób nowotworowych żołądka i przełyku. Chińscy i amerykańscy uczeni wspólnie zrealizowali tam program naukowy, polegający na podawaniu zapobiegawczo (osobom zdrowym, w wieku 40-69 lat) codziennej dawki witamin (A, B, C, E) i składników mineralnych albo placebo. U tych, którzy w zestawie dostawali witaminę A i cynk, zachorowalność na nowotwór żołądka zmniejszyła się o dwie trzecie; w grupach kontrolnych nie zaobserwowano różnicy. Według uczonych witamina A dlatego chroni przed rakiem, że odgrywa ważną rolę w różnicowaniu i proliferacji komórek; dzięki temu może kontrolować dziko rozrastające się komórki nowotworowe i hamować ich rozwój. Natomiast cynk reguluje ilość witaminy A w komórkach.
          Niestety, nasze produkty spożywcze często są zanieczyszczone różnymi środkami chemicznymi i przez to nie są dobrymi źródłami witamin. Na przykład w marchwi często więcej jest kadmu i azotanów niż beta karotenu, chyba że marchew ta ma gwarantowaną jakość i pochodzi z bioogrodów. Dlatego należy przyjmować dodatki żywieniowe zawierające czysty beta karoten. Nie należy obawiać się przedawkowania, gdyż organizm przekształca w witaminę A tylko tyle beta karotenu, ile akurat potrzebuje.


UWAGA!

  • Przy ciągłym zażywaniu beta karotenu skóra dłoni i stóp może lekko zżółknąć, czemu można zapobiec, robiąc co 5 dni dwudniową przerwę. Objawu tego nie należy mylić z żółtaczką; przedawkowanie beta karotenu nie wywołuje ani złego samopoczucia, ani zażółcenia białkówek oczu.

  • Przyjmowanie witaminy E zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminę A lub beta karoten.

  • Stosowanie środków obniżających poziom cholesterolu (np. soja, czosnek) wymaga podawania większych ilości witaminy A, gdyż utrudniają nieco jej wchłanianie.

  • W okresie ciąży i karmienia piersią wzrasta zapotrzebowanie na beta karoten.

  • Brak witaminy A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach, ponieważ złuszczone w wyniku niedoboru witaminy A komórki nabłonkowe tworzą jądro, wokół którego odkładają się sole mineralne.

Kiedy jeszcze warto dodatkowo suplementować  Beta Caroten 9000?

Beta Caroten w dawce 50000-10000 j.m. stosujemy, aby utrudnić powstawanie skrzepów -  zaczepianie krwinek o chropowatą powierzchnię naczyń krwionośnych, tak niebezpiecznych dla życia. Korzyść z zażywania tego cennego składnika diety w postaci skoncentrowanej jest ogromna, gdyż krew lepiej pracuje przenosząc tlen, witaminy i minerały do komórek całego ciała bez zatrzymywania się - bez zastojów i "zahaczania się" o chropowate naczynia oblepione blaszka miażdżycową. Jest to szczególnie ważne w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, przed i po zabiegu baypasów, a także dla naszego mózgu -  profilaktycznie oraz obowiązkowo po udarze mózgu. Dzięki temu poprawi się również nasze samopoczucie i zniknie problem powstawania skrzepów.
 

Jesteśmy symetryczni dzięki witaminie A wytwarzanej w Beta Carotenu w wątrobie

Dzięki witaminie A nasza budowa zewnętrzna jest symetryczna, choć wewnątrz narządy nie są symetrycznie rozmieszczone - informuje "Nature".

Dla naukowców zajmujących się rozwojem zarodkowym jedną z największych zagadek jest zewnętrzna symetria i wewnętrzna asymetria organizmów żywych. Mamy dwie ręce, dwie nogi, dwoje oczu - ale tylko jedno serce przesunięte w lewo, jedną trzustkę i wątrobę.

Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies przeprowadzili badania na rybie "danio pręgowanym".

U danio pręgowanego - podobnie jak u człowieka - trójwymiarowa budowa ciała zależy od złożonej kaskady sygnałów. Inaczej przebiega rozwój na osi głowa-stopy, inaczej przód-tył i prawo-lewo.

Okazało się, że witamina A jest czynnikiem, który we wczesnych fazach rozwoju zarodkowego wpływa na komórki, umożliwiając ich symetryczny rozwój.
(PAP)

Pamiętaj też, iż kiedy z Twoim organizmie zabraknie cynku w pożywieniu, to magazyn Beta Carotenu w wątrobie nie zostanie "otwarty" a beta Caroten nie będzie mógł być wykorzystany. Zawsze wraz z Beta Carotenem suplementuj chelatowany cynk -  Chelated Zinc 15mg lub silniejszy Mega Zinc 50mg.

Beta caroten to naturalna forma witaminy A tzw. prowitamina A.
Prawitamiana A jest bezpieczna nawet w większych ilościach. Witamina A jest niebezpieczna w większych ilościach - można ją przedawkować, dlatego stosuj zawsze bezpieczną jej formę -  beta karoten czyli prowitaminę A.

Więcej na ten temat Beta Karoten  TUTAJ>>


Rozsądnie korzystaj ze słońca

Pion oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Inspekcji Sanitarnej województwa podkarpackiego prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną „Rozsądnie korzystaj ze słońca” skierowaną do młodzieży, rodziców, nauczycieli i populacji ogólnej. Główny Inspektorat Sanitarny i Rzecznik Praw Dziecka zwrócił uwagę na problemy zdrowotne wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z promieniowania ultrafioletowego. Na całym świecie każdego roku umiera ok. 60 tys. osób z powodu chorób wywołanych przez słońce, a najwięcej tych zgonów spowodowane jest przez czerniaka. W Polsce liczba zgonów z powodu czerniaka wynosi 1,5 tys. osób rocznie ( wg WHO ).

Patronat merytoryczny nad kampanią objęła Pani dr n. med. Zofia Piela konsultant wojewódzki ds. dermatologii i wenerologii dla województwa podkarpackiego. Mam nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom zwrócimy uwagę na rozsądne korzystanie ze słońca w okresie letnim i większą odpowiedzialność m.in. młodzieży, rodziców za zdrowie własne i swoich najbliższych. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy.
Koordynator kampanii
mgr Joanna Król >>

Rozsądnie korzystaj ze słońca (Sun Protection Dactor) >>
Rozsądnie korzystaj ze słońca - typy skóry >>

BETACAROTEN  - więcej >>


Cennik                    wyślij link            SKLEP          strona do druku