:. STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT .:  

ANTYOKSYDANTY
 
Nie można sobie wyobrazić skutecznej walki ze starzeniem się organizmu,  alergią czy nowotworem,   bez najsilniejszych  ANTYOKSYDANTÓW!!!

Owoce o najwyższym wskaźniku antyoksydacyjnym ORAC

Mangostan a wartości ORAC

ORAC czyli zdolność absorpcji rodników tlenowych, to miara antyoksydacyjnych wartości substancji. Wartości ORAC dla większości owoców i warzyw zostały określone przez standardowe laboratoria i opublikowane w naukowych czasopismach. Według referencji pewnych stron internetowych, mangostan posiada ORAC od 17000 do 24000! Dla porównania - wartość ORAC 100 gram suszonych śliwek wynosi 5770. Dotychczas suszone śliwki miały opinię prawdziwego mistrza ORAC.

Według doktora Ronalda Priori z The US Departament of Agriculture Research Service w Tufts University, Boston, Massachusetts, "zwiększając spożycie owoców i warzyw, szczególnie tych o wysokiej wartości ORAC, można znacząco podnieść poziom antyoksydantów w krwioobiegu nawet o 15 - 20%".

W Uniwersytecie Tufts w Bostonie są prowadzone testy zwane ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity - zdolność absorpcji rodników tlenowych), które mierzą in vitro zdolność żywności, osocza krwi i właściwie każdej substancji do neutralizowania wolnych rodników tlenowych.

Badania w the Jean Mayer USDA Human Nutrition Research Center on Aging w Uniwersytecie Tufts w Bostonie sugerują, że spożycie owoców i warzyw z wysoką wartością ORAC może spowolnić proces starzenia zarówno w organizmie, jak i mózgu. Początkowe dowody wskazują, że ta aktywność antyoksydacyjna przekłada się na zwierzęta, chroniąc komórki i ich składniki przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Dostarczanie dużej ilości żywności o wysokiej aktywności ORAC, takiej jak suszone śliwki, truskawki, maliny, borówki, żurawina, zielona herbata, jabłka, owoc noni i algi, znacznie zwiększa siłę antyoksydacyjną ludzkiej krwi, zapobiega utracie długoterminowej pamięci i zdolności uczenia się w średnim wieku, utrzymuje zdolność komórek mózgowych  do odpowiedzi na chemiczne bodźce oraz chroni naczynia przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

owoc (100g) wynik ORAC
mangostan 17 000 - 24 000*
suszone śliwki   5770
noni  3570-5040
chińska wilcza jagoda   4214
rodzynki   2830
borówki      2400*
czarne jagody   2036
truskawki      1546*
maliny       1220*
śliwki       949
pomarańcze       750
czerwony grejpfrut       483 
jabłka         218*
gruszki        134*

* owoce których sok lub przecier zawiera Zenthonic

 

Wartości ORAC owoców i warzyw obejmują tak szeroki zakres, że zjadając tylko te o najniższych wartościach, można osiągnąć wartość ORAC rzędu 1300 jednostek.

Jedząc siedem rodzajów owoców z wysokimi wartościami ORAC, całkowita pojemność ORAC może sięgnąć 6000 jednostek ORAC. Np., sama jedna filiżanka borówek dostarcza 3200 jednostek ORAC. Na podstawie dotychczasowych dowodów, eksperci w USDA i Tufts University sugerują, że należy zwiększyć dzienne spożycie od 3000 do 5000 jednostek ORAC, by mieć znaczący wpływ na pojemność antyoksydacyjną osocza i tkanek.

 

Według naukowców z The Center of Aging w Tufts suszone śliwki mogą stanowić ważną obronę przed procesem starzenia się i związanymi z nim chorobami, Ich antyoksydacyjne wartości ORAC wyniosły 5770. A, jak cytowano wcześniej - mangostan ma wartość ORAC 17000 - 24000. Potrzebne są badania epidemiologiczne i kliniczne, jak również dane empiryczne, żeby potwierdzić prawdziwe korzyści tych niezwykłych wyników ORAC.

Połączenie owoców (naturalnych antyoksydantów) w ZenThonic ma silne właściwości wzmacniające. Wspomniane wcześniej wyniki obszernej analizy ORAC (Zdolność Absorpcji Rodników Tlenowych) przeprowadzonej w Uniwersytecie Tufts w Bostonie wykazują na silne właściwości tych ekstraktów owocowych, chroniące komórki i ich składniki przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Wykazano również, że pomagają zwolnić procesy związane ze starzeniem się całego organizmu, szczególnie mózgu. Odkryto, że żywność z wysokim ORAC podnosi pojemność antyoksydacyjną ludzkiej krwi o 10 - 25%, pomagając zwiększyć zdolność uczenia się i zapobiegać utracie długoterminowej pamięci.

Szczegóły na temat MANGOSDTANU oraz ZENTHONIC>>


ZenThoni, Protect 4 Life, Mega Protect 4 Life, Senior Formula, Senior Formula

 oraz multiwitaminy i produkty CaliVita m.in.:
Full Spectrum, Vital do grupy krwi, Lion Kids Multiwitamin, New Life, Smokerade, Energy&Memory, C Plus, Super Co Q10  i innych

VITA FORUM numer 9/99 - publikacja HENKEL Ireland - Tłum: Paweł Czekaj

TRZY DROGI PROWADZĄCE DO PRZEDŁUŻENIA ŻYCIA:

Trzy poniższe zasady dotyczące trybu życia, zgodnie z opinią Prof. Jeffrey'a Blumberga, mają znaczący wpływ na stan zdrowia ludzi. Są także sposobem na przezwyciężenie zbliżającego się kryzysu zdrowotnego, jaki może mieć miejsce w najbliższym czasie.

  1. Należy spożywać więcej bogatych w antyoksydanty warzyw i owoców takich jak: brokuły, marchew, brzoskwinie.

  2. Należy regularnie podejmować umiarkowany wysiłek fizyczny, co zachowuje w dobrej kondycji układ krążenia, wzmacnia serce, układ mięśniowy oraz zmniejsza ryzyko osteoporozy.

  3. Należy rozważyć suplementację antyoksydantów, które zwykle w procesach przygotowywania żywności ulegają degradacji.

Mega Protect>>

Zbliżamy się do nowego rozdziału w historii ludzkości i wszystkie dziedziny naszego życia społecznego będą w jakiejś części dotknięte. My ludzie starzejemy się. - z takim przesłaniem jeden ze światowych ekspertów z zakresu żywienia i gerontologii prowadził swoje wykłady w The Royal Society w Londynie.

Profesor Blumberg, który jest szefem Laboratorium Badań nad Anty-oksydantami w Centrum Żywienia na Uniwersytecie Tufts w Bostonie, opisał globalne demograficzne zmiany jakie zachodzą w naszym świecie, nie tylko w jego bogatej zindustrializowanej części ale także w krajach mniej rozwiniętych. Liczba i procent osób starszych w populacji rośnie szybko. w Europie na przykład w najbliższych 2-3 dekadach liczba kobiet w wieku powyżej 80 lat wzrośnie do 15 milionów.

Dystrybucja wiekowa populacji Europejskiej na początku XIX wieku oraz obecnie.

Profesor Blumberg wyjaśnił jak wyglądała dystrybucja wiekowa populacji Europejskiej na początku XIX wieku oraz obecnie.
Wykres ten przypomina piramidę z szeroką podstawą ludzi młodych i niewielkim szczytem odpowiadającym populacji ludzi starszych.

Wykres sporządzony na podstawie obecnych danych w swoim kształcie przypomina raczej drapacz chmur z równymi liczebnie kolejnymi segmentami wiekowymi.

Implikacje tego stanu mogą być bardzo poważne i dotyczyć wielu aspektów cywilizacyjnych: rozwoju ekonomicznego , wzrostu liczby osób zależnych ekonomicznie od rodziny czy funduszy emerytalnych, zmian dotyczących transportu publicznego, rozwiązań architektonicznych, sposobów spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim organizacji i nakładów na służbę zdrowia.

To jest tok myślenia, który skupia uwagę autorytetów medycznych i polityków na całym świecie.
Nieprzypadkowo Rok 1999 został dedykowany osobom starszym.
W Wielkiej Brytanii przeprowadzono największą w historii debatę publiczną, w której wzięło udział 30 milionów ludzi starając się odnaleźć odpowiedź na postawione przez ankietujących pytanie: Jak rozbroić demograficzną bombę zegarową? Równocześnie ponad 100 medycznych czasopism w 30 krajach wsparło tę inicjatywę poprzez dedykowanie jednego numeru problemom starości.

Dłużej chorzy, chromi i niepełnosprawni?

Problemem dotychczasowych sukcesów medycyny związanych z przedłużeniem średniej długości życia, jest to, że generalnie wydłużył się okres, który starsi ludzie muszą spędzić w gorszym stanie zdrowia. Ale zgodnie z teorią prof. Blumberga nie jest to takie jednoznaczne.

To co zdarza się obecnie najczęściej to sytuacja, kiedy w wieku średnim pojawiają się pierwsze objawy rozmaitych chorób przewlekłych (chorób serca, choroby wieńcowej, osteoporozy, nadciśnienia, chorób nowotworowych), które następnie rozwijają się i skazują chorego na borykanie się z nimi przez resztę życia.

Zebrane dotąd dane statystyczne i badawcze wskazują, że istnieją sposoby aby odwlec pojawienie się tych pierwszych objawów chorobowych. Przesuwając ich pojawienie się z lat 50-55 na lata 65 lub nawet 75. Zebrane dotąd informacje wskazują jasno, że odżywiając się we właściwy sposób, wybierając zdrową żywność i stosując odpowiednie dodatki do żywności można opóźnić pojawienie się objawów wielu chorób przewlekłych.

Trzeba zmieniać stereotypy dotyczące starości, często związane z bezradnością i chorobą oraz wysokimi kosztami leczenia osób starszych. Trzeba na miarę własnych możliwości czynić to o czym wiemy, że jest rozsądne, odpowiedzialne i efektywne w zapobieganiu kompilkacjom starości.

Zacznijmy już dzisiaj!

Trzeba zaczynać od zaraz - podkreśla prof. Blumberg-  choroby przewlekłe rozwijają się podstępnie - bez gwałtownych objawów, ale systematycznie.
Nietrudno przewidzieć, co stanie się z każdym z nas za 25 lat...

Prof. Blumberg nie ma wątpliwości, że dowody potwierdzające stosowanie antyoksydantów u osób starszych, narażonych na choroby przewlekłe, są już dostateczne i usprawiedliwiają stosowanie tej metody profilaktyki.

W wielu przypadkach nawet poprawnie sporządzona i bogata w antyoksydanty dieta może być niewystarczająca, ze względu na metody przygotowywania posiłków - gotowanie, smażenie, co ma duży wpływ na ubytek witamin.

To czego się uczymy - nie z badań stricte naukowych, ale z obserwacji różnic pomiędzy grupami ludzi , którzy przyjmują antyoksydanty i tych którzy ich nie przyjmują oraz oceny ryzyka i częstości występowania poszczególnych chorób - jednoznacznie wskazuje, że rozsądnie jest stosować równolegle zdrową dietę oraz suplementację tej diety w antyoksydanty.

Rozsądną rzeczą jest mówić o tym i wdrażać ten rodzaj profilaktyki.

Swój wykład prof. Blumberg zakończył konkluzją: Przez połączenie prawidłowej, odpowiednio przygotowanej i wzbogaconej diety oraz wysiłku fizycznego, można dokonać bardzo pożytecznej zmiany obrazu starzenia się.

Skróty z części merytorycznej wykładu:

Dane z badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych wykazały, że stosowanie suplementacji witaminy E u chorych na chorobę Alzheimera daje lepsze rezultaty (spowolnienie postępu choroby) niż stosowane dotąd specyficzne metody terapii.

W badaniach nad wpływem beta karotenu na układ immunologiczny, prowadzonych przez amerykańskich lekarzy stwierdzono zahamowanie spadku aktywności komórek układu immunologicznego (killer cell) u osób powyżej 65 roku życia. Komórki te odpowiedzialne są za reakcje odpornościową skierowaną przeciwko m.in. chorobom nowotworowym.

Francuskie badania wykazały, że osoby z wysokim poziomem witaminy E w surowicy krwi znacznie rzadziej zapadają na choroby infekcyjne, przeziębienia.

SMOKERADE

Powyższe substancje, współpracujący z CaliVita®International naukowcy, połączyli również w preparacie SMOKERADE, w skład którego jako podstawa wchodzi pieprz cayenne bogaty z kapsaicynę, a dodatkowo wchodzą inne znane i cenione antyutleniacze oraz substancje o właściwościach oczyszczających organizm: zielona herbata, witaminy E i C, koenzym Q10, cynk i selen.

     Czyni to z tego produktu doskonałą ochronę przed szkodliwymi substancjami, których przecież nie jesteśmy w stanie uniknąć we współczesnym świecie. I niech nie zmyli Państwa nazwa tego preparatu - jest on polecany nie tylko nałogowym i biernym palaczom tytoniu, ale przede wszystkim osobom dorosłym, narażonym na zanieczyszczenia środowiska oraz żywności. To wspaniały suplement zwłaszcza dla osób powyżej 40. roku życia, u których słabną procesy obronno - naprawcze organizmu. Więcej  >>>

Artykuły na temat działania antyoksydantów:

Antyoksydacyjna ochrona oczu >>
Mangostan - "magiczny owoc" - najsilniejszy antyoksydant>>>
To było przeznaczenie >>>
Smokerade chroni palaczy i ich ofiary >>
Sekrety zielonej herbaty>>
Czy Państwo palicie Czy jesteście ofiarami palenia >>
Dopalający się papieros w popielniczce powoli wygasa... >>
Zagrożenie naszych czasów... >>

Wolne rodniki i antyoksydanty >>>

ARTYKUŁY  PRASOWE  W  INTERNECIE:

WITAMINA E i SYSTEM IMMUNOLOGICZNY
DOSKONAŁA OCHRONA ANTYOKSYDACYJNA - dr Melita Hromadova

CHEMIOTERAPIA - MEDYCZNA ROSYJSKA RULETKA
MAMMOGRAFIA - RAK PIERSI
Enzymoterapia
Pro selenium
Strażnik twojego zdrowia
Przeciwstawić się wszelkim dolegliwościom


Z mojej praktyki lekarskiej...

Profilaktyka raka piersi

Jestem wdową, emerytką w wieku 58 lat. Niestety, rok temu wykryto u mnie raka piersi, interwencja chirurgiczna i leczenie chemioterapią było nieuniknione. Obecnie czuję się znacznie lepiej, ale wciąż jestem bardzo słaba. Proszę mi zaproponować produkt, dzięki któremu mogę wzmocnić swój organizm i ograniczyć do minimum ryzyko, że ta okropna choroba znów mnie zaatakuje.

W Pani przypadku przydałaby się dieta zgodna z grupą krwi. Proponuję wypijać dużo płynów wyciskanych ze świeżych i surowych owoców (uwzględniając grupę krwi) lub zastosować ZenThonic. Mega Protect 4Life jest doskonałym źródłem antyoksydantów w tym flawonoidów, oprócz którego zalecam jeszcze zażywanie glonów w postaci produktu Ocean21 lub Spirulina Max, połączonego z Super CoQ10  oraz C-1000 (C 500 w większej dawce).

dr Edith Varga

Więcej na temat ANTYOKSYDANTÓW:  MEGA PROTECT   I  PROTECT 4 LIFE
 

DODATKOWE SUPLEMENTY W LECZENIU RAKA: Digestive Enzymes, OCEAN21, POLINESIAN NONI, MEGA PROTECT, IMMUNAID, AC ZYMES, NOPALIN, PRO SELENIUM, PROSTATE POWER, C 500, VITAMIN E, OXYMAX, RHODIOLIN , CHELATED ZINC i wiele innych

Cennik       Zamówienia>>>    Sklep Internetowy>>      wyślij link         strona do druku