Acidophilus with Psyllium - FL0027


 

Opakowanie zawiera: 100 kapsułek

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie.

1 kapsułka zawiera:

Klej z nasion babki 100.00 mg

Żywe kultury bakterii Lactobacilhus acidophilus 2 miliardy

Produkt nie dostępny w Polsce
- produkt dostępny wyłącznie dla Klubowiczów CaliVita - zarejestruj się tutaj >>

oprac. Renata Zarzycka - autorka wielu audiobooków i książek >>

Kapsułki zawierające bakterie Lactobacillus acidophilus i łuski nasion babki. Niezbędne do ochrony dobroczynnych bakterii jelitowych, a także wiążące toksyny i oczyszczające jelita. Kapsułki zawierające dodatkowo wyciąg z babki owalnej. Substancje te wiążą tłuszcz i szkodliwe substancje dostarczane z dietą. Preparat polecany dla osób odchudzających się i prowadzących aktywny, zdrowy tryb życia oraz dla osób stosujących kuracje oczyszczania jelita i przywracania w nim prawidłowego środowiska - mikroflora. ACIDOPHILUS:

wspomaga produkcję witamin z grupy B zapobiegając problemom skórnym m.in. egzemie, grzybicy na rękach, nogach, palcach, pod paznokciami, w płucach, jelitach bądź w pochwie;
bierze udział w procesie syntetyzowania witaminy K, która wspomaga krzepliwość krwi i wchłanianie wapnia - wydalanie wapnia z organizmu zmniejsza się o połowę co jest ważne dla kobiet w ciąży, dla dzieci w zapobieganiu próchnicy i w okresie wzrostu oraz dla osób starszych dbających o swój układ kostny;
acidophilus sprzyja przyswajaniu przez organizm żelaza zapobiegając tym samym anemii anemii;
wspomaga syntezę colistynu - słabego antybiotyku, zastępującego stosowaną zbyt często terapię antybiotykami, co szczególnie ważne jest dla alergików i astmatyków;
zaletą acidophilus jest produkcja acetylocholiny, która wspiera proces obniżania poziomu cholesterolu, jest również ważna w leczeniu tzw. nie trzymania moczu (np. w menopauzie oraz u osób w starszym wieku);
acidophilus wraz z babka płesznik wspomaga odchudzanie – pomaga w przetwarzaniu tłuszczów, aminokwasów, laktozy i białka mlekowego;
  “dobre” bakterie regulują poziom wielu hormonów na co warto zwrócić uwagę w okresie klimakterium, w wieku dojrzewania a szczególnie w trakcie leczenia trądziku oraz w chorobach tarczycy, cukrzycy, chorobach kobiecych i innych.

Przykładowo, w ostatnich latach Clostridium difficile stała się jedną z najczęstszych na świecie przyczyn infekcji szpitalnych. Tylko w USA powoduje około 3 milionów przypadków biegunki i zapalenia jelit i od 5000 do 20 000 zgonów co roku, a liczby te rosną!

Eksperci przypisują ten wzrost zarówno stosowaniu i nadużywaniu antybiotyków, jak też brakowi higieny. Około 70 procent zdrowych dzieci rodzi się z C. difficile zamieszkującą ich jelita. Z nieznanych przyczyn nie powoduje to choroby - być może w jelicie niemowlęcia brakuje receptorów dla dwóch toksyn wytwarzanych przez bakterię. Jednak około drugiego roku życia, gdy jelito jest lepiej rozwinięte i zasiedlone przyjaznymi bakteriami, obecność C. difficile staje się rzadsza, spadając do ilości 2-3 procent dzieci, co odpowiada częstości jej występowania wśród zdrowych dorosłych. Uważa się, że C. difficile jest odpowiedzialna za niemal wszystkie rodzaje infekcji jelitowych, od łagodnej biegunki do poważnych, a nawet śmiertelnych zapaleń jelit, jakie zdarzają się po antybiotykoterapii.

Dla zdrowej mikroflory jelita niezbędny jest odpowiedni poziom “dobrych” bakterii. Bakterie te są naturalnymi lokatorami ludzkich wnętrzności i żyją z człowiekiem w symbiozie. Nowoczesny preparat ACIDOPHILUS zapewnia w jednej kapsułce aż 2 miliardy żywych kultur “dobrych” bakterii Lactobacillus Acidophilus i błonnik z babki płesznik. Produkt ten należy do grupy tzw. probiotyków - “przyjaznych” bakterii uczestniczących w ostatnim stadium trawienia. Chroni organizm przed wpływem substancji zanieczyszczających, neutralizuje działanie produktów ubocznych przemiany materii  i toksyn. Ściśle współpracuje z systemem immunologicznym: wspomagając nasze “własne” bakterie, wytwarza jednocześnie niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych np. mikrokokków, E.coli, Clostridium oraz grzybów Candida albicans. Ostatnio w Polsce grzybica skóry jako skutek uboczny stosowanych nadmiernie kuracji antybiotykowych, stała się często spotykaną chorobą.


Więcej na http://www.noni.com.pl/acidophilus.html

Cennik

ARTYKUŁY POMOCNICZE:
"Kiedy antybiotyki działają "za dobrze" - Jane E. Brody >>
„Zaburzenia mikroflory jelita a współczesne choroby cywilizacyjne”
"Pasożyty (m.in.: lamblie, owsiki, włosogłówka, glista ludzka) i grzybica"
 

*UWAGA!!!

Zagrzybiający Fluconazol - czy to ma być sposób na grzybicę przewodu pokarmowego i pochwy?

"Epidemiologia i ewolucja kliniczna zakażeń grzybiczych u dzieci po przeszczepieniu szpiku" - dr Katarzyna Juszczak

"Celem pracy była analiza epidemiologiczna i kliniczna zakażeń grzybicznych u dzieci po przeszczepieniu szpiku w oddziale transplantacji Kliniki Hematologi i Chorób Rozrostowych Dzieci we Wrocławiu w latach 1994-98. Badaniami objęto 75 dzieci w wieku 20 m-cy do 19,5 lat, u których wykonano 78 przeszczepień szpiku-62 autologicznych PBSCT/BMT i 16 allogenicznych z powodu chorób rozrostowych układu krwiotwórczego i limfatycznego oraz wyjściowo zaawansowanych stadiów guzów litych (...)
Częstość zakażeń powierzchownych wyniosła 55,12%. Najczęstszą lokalizacją tych zakażeń powodowanych głównie przez trzy gatunki Candida: 63% C. albicans, 20% C. glabrata, 10% C. crusei była śluzówka jamy ustnej i/lub dalszych odc. przewodu pokarmowego. (...)
Ryzyko wystąpienia inwazyjnego zakażenia grzybiczego u pacjentów po przeszczepieniu allogenicznym było prawie dwukrotnie większe niż po przeszczepieniu autologicznym.
Pacjenci po przeszczepieniu szpiku narażeni są na wysokie ryzyko wystąpienia potencjalnie śmiertelnych inwazyjnych zakażeń grzybicznych. Szerokie zastosowanie fluconazolu w profilaktyce zakażeń grzybiczych może prowadzić do wzrostu częstości występowania gatunków Candida crusei i Candida glabrata opornych na fluconazol. Opracowanie nowych standardów postępowania-zapobiegania, wczesnej diagnostyki i leczenia powikłań grzybiczych u pacjentów z neutropenią powinno być przedmiotem dalszych badań.
 

Promotor pracy - prof. dr hab. Alicja Paulina Chybicka
Jednostka, w której wykonano pracę:
Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich Wydział Lekarski Kształcenia Podyplomowego Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocław
dane - Badania naukowe (SYNABA II)
identyfikator rekordu:  sn79763>>

 

Więcej na te tematy >>


 Cennik       Zamówienia>>>    Sklep Internetowy>>    wyślij link             strona do druku